Szwecja: Syryjczyk, który zgwałcił 12-letnią dziewczynkę w publicznej toalecie, skazany na rozmowy na temat płci

Młody Syryjczyk uniknął deportacji i więzienia po tym, jak został skazany przez szwedzki sąd za zgwałcenie 12-letniej dziewczynki w publicznej toalecie w mieście Borås.

Sąd Okręgowy w Borås skazał 18-letniego Mustafę, na spotkania dotyczące ”opieki nad młodzieżą”, które wprowadzają przestępców na tematy związane z płcią, normami społecznymi i emocjami, w związku z dokonanym gwałtem  na 12-latce który dokonał lutym tego roku, informuje Nyheter Idag.

Przed gwałtem Mustafa i młoda dziewczyna skontaktowali się ze sobą za pośrednictwem popularnej aplikacji społecznościowej Snapchat – aplikacji do przesyłania wiadomości, która umożliwia użytkownikom wymianę zdjęć i filmów, które znikają po ich obejrzeniu. 

Zgodnie z oświadczeniami odczytanymi w trakcie postępowania sądowego Mustafa najpierw skontaktował się z młodą dziewczyną, twierdząc, że chce „przyjaciela, z którym mógłby ćwiczyć swój szwedzki”.

Sprawca spotkał się z ofiarą 27 lutego na placu zabaw w Annelundsparken w Borås, gdzie zabrał młodą dziewczynę do publicznej toalety, po czym ją zgwałcił.

Podczas wywiadu z policją młoda ofiara opowiadała, jak Syryjczyk zsunął jej spodnie, obezwładnił ją i zgwałcił. Sprawca jednak zaprzeczył, że kiedykolwiek był w toalecie. Twierdził również, że nie znał prawdziwego wieku dziewczyny. Jednak na podstawie informacji uzyskanych z historii rozmów między nim a młodą dziewczyną sąd rejonowy wiedział, że twierdzenie Mustafy jest fałszywe.

Według dokumentów uzyskanych przez Nyheter Idag Mustafa po raz pierwszy przyjechał do Szwecji przez Grecję w okresie największego nasilenia kryzysu migracyjnego w latach 2015-2016.

Sąd, po skazaniu Mustafy za gwałt na dziecku i molestowanie seksualne, wydał mu wyjątkowo łagodny wyrok – 150 godzin opieki nad młodzieżą, na którą składa się dziesięć rozmów w ciągu trzech miesięcy, podczas których omawiane są tematy związane z płcią, normami społecznymi, emocjami, przemocą i innymi tematami.

“Z opinii uzyskanej od służb socjalnych wynika, że Mustafa ma szczególną potrzebę opieki i że zgodził się na dziesięć spotkań, które zaproponowały służby socjalne. W tym kontekście sąd rejonowy uważa, że najbardziej odpowiednią karą jest proponowana opieka nad młodzieżą”, poinformował sąd rejonowy.

Strona główna Wiadomości Szwecja Szwecja: Syryjczyk, który zgwałcił 12-letnią dziewczynkę w publicznej toalecie, skazany na rozmowy...

Warto przeczytać

Telewizyjne przemówienie premiera Stefana Löfvena do narodu

Oto pełna transkrypcja przemówienia premiera Stefana Löfvena do narodu w sprawie koronawirusa w niedzielny wieczór. (przetłumaczone szybko po emisji, więc przepraszamy za wszelkie błędy) Dziś...

Polska i Węgry pod ostrzałem szwedzkiej krytyki. Wszystko z powodu weta wobec budżetu UE

Unia Europejska wprowadza pomoc finansową dla państw najgorzej dotkniętych przez nieustępującą pandemię koronawirusa. Premierzy Polski i Węgier grożą jednak użyciem weta w sytuacji, gdy...

Fiński prom osiadł na mieliźnie na Bałtyku z 429 pasażerami na pokładzie

Statek należący do Viking Line "Grace", który pływa między fińskim portem w Turku a stolicą Szwecji Sztokholmem uderzył w skały w sobotę o 14:15...