Norweski miliarder oferuje 5,000 noclegów dla uchodźców

 

Norweski miliarder, który dorobił się fortuny w branży hotelowej, zaoferował 5,000 noclegów w swojej sieci hoteli, dla uchodźców, którzy nie zmieszczą się w specjalnie przygotowanych ośrodkach.

“Oferujemy 5,000 noclegów dla potrzebujących ich uchodźców,” napisał Petter Stordalen, właściciel sieci hoteli Nordic Choice Hotels.

Dramat imigrantów przybywających do Europy “poruszył absolutnie wszystkich”, powiedział on norweskiej agencji informacyjnej NTB, dodając także, że pokryje on koszty jedzenia dla imigrantów przebywających w jego hotelach.

Wojsko gotowe na masowe przybycie uchodźców

Norweski Wydział Imigracyjny UDI ogłosił, że rozważy propozycję Stordalena, jeśli centra przygotowana dla uchodźców zostaną przepełnione.

W sierpniu wnioski o azyl w Norwegii złożyło 2,313 osób, głównie z Syrii, Erytrei i Afganistanu. Jest to najwyższa liczba wniosków od lat dziewięćdziesiątych.

Według UDI, liczba podań o azyl złożonych w 2015 roku prawdopodobnie wyniesie 16,000 w porównaniu do 11,480 w roku 2014.

Facebook

 

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Sztokholm: Aktualizacja zaleceń

Sztokholm wprowadził dalsze środki mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa, w tym wzywa ludzi do noszenia maseczek przez...

Konsultant techniczny Volvo i Scanii z zarzutami szpiegostwa dla Rosji

Konsultant techniczny ze Sztokholmu może stanąć przed sądem, oskarżony o szpiegostwo na rzecz Rosji. Grożą mu zarzuty „narażenia bezpieczeństwa...

Nowa, brazylijska mutacja koronawirusa dotarła do Szwecji

W sobotę szwedzkie władze ujawniły, że do kraju dotarł nowy szczep koronawirusa – tym razem pochodzenia brazylijskiego. Na razie...

Musisz przeczytać

Sztokholm: Aktualizacja zaleceń

Sztokholm wprowadził dalsze środki mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania...

Anders Tegnell zapowiada nowe środki zaradcze

Szwecja planuje ogłosi dziś nowy pakiet środków zaradczych, które...