fbpx

Norweski miliarder oferuje 5,000 noclegów dla uchodźców

 

Norweski miliarder, który dorobił się fortuny w branży hotelowej, zaoferował 5,000 noclegów w swojej sieci hoteli, dla uchodźców, którzy nie zmieszczą się w specjalnie przygotowanych ośrodkach.

“Oferujemy 5,000 noclegów dla potrzebujących ich uchodźców,” napisał Petter Stordalen, właściciel sieci hoteli Nordic Choice Hotels.

Dramat imigrantów przybywających do Europy “poruszył absolutnie wszystkich”, powiedział on norweskiej agencji informacyjnej NTB, dodając także, że pokryje on koszty jedzenia dla imigrantów przebywających w jego hotelach.

Wojsko gotowe na masowe przybycie uchodźców

Norweski Wydział Imigracyjny UDI ogłosił, że rozważy propozycję Stordalena, jeśli centra przygotowana dla uchodźców zostaną przepełnione.

W sierpniu wnioski o azyl w Norwegii złożyło 2,313 osób, głównie z Syrii, Erytrei i Afganistanu. Jest to najwyższa liczba wniosków od lat dziewięćdziesiątych.

Według UDI, liczba podań o azyl złożonych w 2015 roku prawdopodobnie wyniesie 16,000 w porównaniu do 11,480 w roku 2014.

Facebook

 

Strona główna Wiadomości Norwegia Norweski miliarder oferuje 5,000 noclegów dla uchodźców

Warto przeczytać

Reforma systemu emerytalnego w Danii?

Duńskie stowarzyszenie ds. funduszy emerytalnych i ubezpieczeń na życie wzywa rząd do opracowania atrakcyjniejszego, bardziej elastycznego modelu pracy w okresie bezpośrednio poprzedzającym...

Sąd uchyla deportację

Szwedzki sąd apelacyjny uchylił nakaz deportacji migranta skazanego za zgwałcenie dziecka ponad 100 razy. Migrant został początkowo skazany za...

12-letnia dziewczyna została zwabiona do szwedzkiego domu dla azylantów

12-letnia dziewczynka zgłosiła, że ​​została zgwałcona w ośrodku dla uchodźców w gminie Österåker. Podobno została tam zwabiona razem z jej przyjaciółką, według...