fbpx

Norweski miliarder oferuje 5,000 noclegów dla uchodźców

 

Norweski miliarder, który dorobił się fortuny w branży hotelowej, zaoferował 5,000 noclegów w swojej sieci hoteli, dla uchodźców, którzy nie zmieszczą się w specjalnie przygotowanych ośrodkach.

“Oferujemy 5,000 noclegów dla potrzebujących ich uchodźców,” napisał Petter Stordalen, właściciel sieci hoteli Nordic Choice Hotels.

Dramat imigrantów przybywających do Europy “poruszył absolutnie wszystkich”, powiedział on norweskiej agencji informacyjnej NTB, dodając także, że pokryje on koszty jedzenia dla imigrantów przebywających w jego hotelach.

Wojsko gotowe na masowe przybycie uchodźców

Norweski Wydział Imigracyjny UDI ogłosił, że rozważy propozycję Stordalena, jeśli centra przygotowana dla uchodźców zostaną przepełnione.

W sierpniu wnioski o azyl w Norwegii złożyło 2,313 osób, głównie z Syrii, Erytrei i Afganistanu. Jest to najwyższa liczba wniosków od lat dziewięćdziesiątych.

Według UDI, liczba podań o azyl złożonych w 2015 roku prawdopodobnie wyniesie 16,000 w porównaniu do 11,480 w roku 2014.

Facebook

 

Strona główna Wiadomości Norwegia Norweski miliarder oferuje 5,000 noclegów dla uchodźców

Warto przeczytać

Duński rząd chce odesłać uchodźców syryjskich do domu

Rząd Danii rozważa odesłanie uchodźców z Syrii z powrotem do domu, argumentując to sytuacją w kraju: obszary znajdujące się pod władaniem Baszara...

Norwegia: badania nad związkiem witaminy D z koronawirusem

140 tys. Norwegów bierze udział w organizowanych na szeroką skalę badaniach dotyczących COVID-19. Częścią badań jest kwestia powiązań między wirusem a działaniem...

Kiedy możliwe będą podróże lotnicze ze Szwecji za granicę?

Choć Szwedzi uwielbiają podróże, od dłuższego czasu dalsze wyjazdy nie są możliwe. Na pytanie, kiedy dokładnie będzie można opuścić Szwecję i wybrać...