fbpx

Norweski magnat przemysłowy otrzymał wiadomość w sprawie porwanej żony.

Tom Hagen, norweski magnat przemysłowy, wciąż negocjuje powrót swojej żony do domu. Gwoli przypomnienia: jego żona, Anne-Elisabeth Falkevik Hagen, została uprowadzona 31 października minionego roku, a jej porywacze wymagają 9 mln euro okupu. Hagen jest jednym z najbogatszych mieszkańców Norwegii.

Prawnik potentata finansowego, Svein Holden, wyjawił, że porywacze wysłali do jego klienta wiadomość. Niestety, jest ona lakoniczna i nie można z niej wywnioskować, czy przetrzymywana kobieta na pewno żyje. Krótki komunikat został nadesłany drogą elektroniczną. Rzekomo nie dało się na niego odpowiedzieć.

Holden nie powiedział mediom, co zostało napisane w wiadomości. Policja również milczy w tej sprawie, pomimo ogromnej presji ze strony mediów.

“Członkowie rodziny Hagen mają nadzieję, że Anne-Elisabeth nadal żyje. Zrobią wszystko, by mogła ona jak najprędzej wrócić do domu. Zależy nam na kontakcie z osobami odpowiedzialnymi za porwanie; na razie był on ograniczony”, mówił prawnik podczas konferencji prasowej.

W domu państwa Hagen – leżącym na wschód od Oslo – znaleziono wcześniej list. Opisano w nim, co stanie się z 68-latką, jeżeli nie zostanie wpłacona odpowiednia suma. Zgodnie z wyciekiem internetowym, stawka wynosi 9 mln euro i ma zostać spłacona w kryptowalucie.

Choć Hagen uprowadzona została trzy miesiące temu, publicznie po raz pierwszy powiedziano o tym 9 stycznia. Nie była to tajemnica: sprawą już wcześniej interesował się norweski internet, świadkowie widzieli też podejrzanych mężczyzn niedaleko miejsca porwania. W 2018 roku majątek Toma Hagena szacowano na 1,7 miliarda koron (blisko 7,5 miliarda złotych).

Strona główna Wiadomości Norwegia Norweski magnat przemysłowy otrzymał wiadomość w sprawie porwanej żony.

Warto przeczytać

Szwecja: poluzowane zostaną restrykcje covidowe wobec seniorów

Szwecja wprowadza obostrzenia regionalne z powodu pandemii koronawirusa – na pierwszy ogień poszła Uppsala. 170 tys. mieszkańców regionu poproszono, by pracowali zdalnie...

Szwecja na 15. miejscu rankingu umieralności z powodu koronawirusa

W Szwecji, na milion obywateli, 581 zmarło z powodu infekcji wywołanej koronawirusem. Plasuje to skandynawskie państwo na piętnastym miejscu w niechlubnym rankingu...

Udaremniona próba ucieczki. Zabójca nie zdołał zbiec z więzienia

Peter Madsen, wynalazca i konstruktor, skazany na dożywotnie więzienie za morderstwo, usiłował uciec z więzienia. Został jednak złapany i ponownie trafi za...