Norweska zima będzie ostrzejsza niż się spodziewaliście

Amerykańscy meteorolodzy przewidują, że zima w Skandynawii będzie ostrzejsza niż wcześniej sądzono.

Amerykańska agencja The Weather Company uaktualniła swoje prognozy na okres od grudnia do lutego i teraz twierdzi, że czas ten w Norwegii będzie zimniejszy niż wskazywały na to wcześniejsze przywidywania.

„Zimna pogoda, która rozpoczęła się w październiku będzie się utrzymywała aż do lutego, co oznacza, że nasze wcześniejsze prognozy nie sprawdzą się,” powiedział meteorolog z The Weather Company Todd Crawford, zapowiadając niższe od typowych temperatury w całej Skandynawii.

„To oczywiste, że wir polarny jest słabszy niż się wcześniej spodziewaliśmy, spodziewane jest dalsze osłabianie, co może mieć wpływ na całą strefę euroazjatycką. Biorąc pod uwagę to zjawisko oraz modele pokazujące dalszą zimną pogodę w grudniu, musieliśmy znacznie zmienić nasze prognozy na zimniejsze.”

Przewidywania agencji mówią, że w grudniu temperatury będą niższe od typowych dla regionu nordyckiego, w styczniu spodziewane jest nieznaczne podniesienie się temperatur oraz następnie ponowne oziębienie w lutym.

Już na początku listopada, niektórzy mieszkańcy południowych części kraju zostali pozbawieni prądu z powrotu dużych opadów śniegu. Inne regiony jednak raczej doświadczają cieplejsze aury niż przeciętna, w Tromsø w tym tygodniu padł rekord najdłuższego oczekiwania na śnieg a w Svalbard szalała burza z deszczem zamiast spodziewanych o tej porze opadów śniegu.

Duński Instytut Meteorologiczny w zeszłym miesiącu również ostrzegał, że kraje nordyckie powinny spodziewać się najostrzejszej zimy od lat.

Strona główna Wiadomości Norwegia Norweska zima będzie ostrzejsza niż się spodziewaliście

Warto przeczytać

Nowe szczegóły w sprawie torturowanych chłopców na cmentarzu

Dwaj nieletni chłopcy, którzy zostali zgwałceni i byli torturowani na cmentarzu w mieście Solna, opowiedzieli o swoich przeżyciach policji, zdradzając przerażające szczegóły. https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js ...

Szwecja: Badanie na obecność koronawirusa dla osób nieposiadających personnummer

W Szwecji większość osób, rezerwując test na obecność koronawirusa, loguje się na stronie www.1177.se – poświęconej opiece zdrowotnej. Wymaga ona posiadania konta bankID –...

Polska i Węgry pod ostrzałem szwedzkiej krytyki. Wszystko z powodu weta wobec budżetu UE

Unia Europejska wprowadza pomoc finansową dla państw najgorzej dotkniętych przez nieustępującą pandemię koronawirusa. Premierzy Polski i Węgier grożą jednak użyciem weta w sytuacji, gdy...