fbpx

Norweska zima będzie ostrzejsza niż się spodziewaliście

Amerykańscy meteorolodzy przewidują, że zima w Skandynawii będzie ostrzejsza niż wcześniej sądzono.

Amerykańska agencja The Weather Company uaktualniła swoje prognozy na okres od grudnia do lutego i teraz twierdzi, że czas ten w Norwegii będzie zimniejszy niż wskazywały na to wcześniejsze przywidywania.

„Zimna pogoda, która rozpoczęła się w październiku będzie się utrzymywała aż do lutego, co oznacza, że nasze wcześniejsze prognozy nie sprawdzą się,” powiedział meteorolog z The Weather Company Todd Crawford, zapowiadając niższe od typowych temperatury w całej Skandynawii.

„To oczywiste, że wir polarny jest słabszy niż się wcześniej spodziewaliśmy, spodziewane jest dalsze osłabianie, co może mieć wpływ na całą strefę euroazjatycką. Biorąc pod uwagę to zjawisko oraz modele pokazujące dalszą zimną pogodę w grudniu, musieliśmy znacznie zmienić nasze prognozy na zimniejsze.”

Przewidywania agencji mówią, że w grudniu temperatury będą niższe od typowych dla regionu nordyckiego, w styczniu spodziewane jest nieznaczne podniesienie się temperatur oraz następnie ponowne oziębienie w lutym.

Już na początku listopada, niektórzy mieszkańcy południowych części kraju zostali pozbawieni prądu z powrotu dużych opadów śniegu. Inne regiony jednak raczej doświadczają cieplejsze aury niż przeciętna, w Tromsø w tym tygodniu padł rekord najdłuższego oczekiwania na śnieg a w Svalbard szalała burza z deszczem zamiast spodziewanych o tej porze opadów śniegu.

Duński Instytut Meteorologiczny w zeszłym miesiącu również ostrzegał, że kraje nordyckie powinny spodziewać się najostrzejszej zimy od lat.

Strona główna Wiadomości Norwegia Norweska zima będzie ostrzejsza niż się spodziewaliście

Warto przeczytać

Skandynawia zdecydowała o wygranej Rafała Trzaskowskiego.

W niedzielę 12 lipca odbyła się II tura wyborów prezydenckich. PKW musi jeszcze policzyć głosy z 4 obwodów do głosowania. Według danych...

Rekordowa liczba osób traci prawo jazdy

Jak wynika z raportu przedstawionego przez P4 Göteborg, mały ruch samochodów w okresie pandemii koronawirusa doprowadził do rekordowej liczby osób, które straciły prawo jazdy w zachodniej...

Szwedzkie miasto wprowadza aplikację „poszukiwanie skarbów”, aby zapobiec zatłoczeniu plaży

Helsingborg uruchomiło aplikację na smartfony, aby latem uniknąć tłoków się na swoich plażach, aplikacja ma prowadzić mieszkańców i turystów do mniej znanych plaż.