Amerykańscy meteorolodzy przewidują, że zima w Skandynawii będzie ostrzejsza niż wcześniej sądzono.

Amerykańska agencja The Weather Company uaktualniła swoje prognozy na okres od grudnia do lutego i teraz twierdzi, że czas ten w Norwegii będzie zimniejszy niż wskazywały na to wcześniejsze przywidywania.

„Zimna pogoda, która rozpoczęła się w październiku będzie się utrzymywała aż do lutego, co oznacza, że nasze wcześniejsze prognozy nie sprawdzą się,” powiedział meteorolog z The Weather Company Todd Crawford, zapowiadając niższe od typowych temperatury w całej Skandynawii.

„To oczywiste, że wir polarny jest słabszy niż się wcześniej spodziewaliśmy, spodziewane jest dalsze osłabianie, co może mieć wpływ na całą strefę euroazjatycką. Biorąc pod uwagę to zjawisko oraz modele pokazujące dalszą zimną pogodę w grudniu, musieliśmy znacznie zmienić nasze prognozy na zimniejsze.”

Przewidywania agencji mówią, że w grudniu temperatury będą niższe od typowych dla regionu nordyckiego, w styczniu spodziewane jest nieznaczne podniesienie się temperatur oraz następnie ponowne oziębienie w lutym.

Już na początku listopada, niektórzy mieszkańcy południowych części kraju zostali pozbawieni prądu z powrotu dużych opadów śniegu. Inne regiony jednak raczej doświadczają cieplejsze aury niż przeciętna, w Tromsø w tym tygodniu padł rekord najdłuższego oczekiwania na śnieg a w Svalbard szalała burza z deszczem zamiast spodziewanych o tej porze opadów śniegu.

Duński Instytut Meteorologiczny w zeszłym miesiącu również ostrzegał, że kraje nordyckie powinny spodziewać się najostrzejszej zimy od lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.