fbpx

Szwedzcy więźniowie żądają: chcemy robić świąteczne pocztówki

Szwedzcy więźniowie poskarżyli się Kanclerzowi Sprawiedliwości, gdyż nie są zadowoleni z zajęć rekreacyjnych jakie są im oferowane, brakuje im ćwiczeń ze sztuki i rękodzieła.

Radio P4 donosi, że niezadowoleni osadzeni z ciężkiego więzienia w Salberga niedaleko Västerås mają obecnie dostęp do zajęć sportowych, jogi, gier oraz książek.

Poskarżyli się oni jednak Kanclerzowi Sprawiedliwości uważając, że mają za mało zajęć rozwijających i domagają się większej ich ilości, łącznie z wykonywaniem świątecznych kartek, co według nich znacznie polepszyło atmosferę w zeszłym roku.

Więźniowe są rozżaleni, gdyż władze więzienia obiecały lekcje gry na gitarze, zajęcia malarskie oraz wyrabianie ozdób z koralików, ale jeszcze nie doszło do realizacji tych programów.

Władze więzienia wyjaśniają, że opóźnienia w realizacji obietnic są wynikiem remontu oraz zapewniają, że po jego skończeniu będzie więcej miejsca na zajęcia dodatkowe.

Tworzenie kart świątecznych jest jednym z zajęć, które mają zostać przywrócone, wraz z wieloma innymi kursami i szkoleniami.

„Nauka gry na gitarze według moich informacji jest już realizowana. Realizacja takich programów to bardzo ważna sprawa,” powiedział radiu P4 Daniel Hultman zastępca dyrektora więzienia.

Strona główna Wiadomości Szwecja Szwedzcy więźniowie żądają: chcemy robić świąteczne pocztówki

Warto przeczytać

Rośnie liczba infekcji covidowych. Jest ich o 173% więcej niż we wrześniu

Szwecja przeżywa drugą falę zachorowań na koronawirusa – podobnie zresztą jak większość Europy Zachodniej. W ubiegłym tygodniu wskaźnik umieralności wyniósł 58,6 na...

Szwedzcy nauczyciele o islamskim radykalizmie i zabójstwie Paty’ego: „bądźmy gotowi, to dla nas rzeczywiste ryzyko”

Samuel Paty to francuski nauczyciel, który padł ofiarą brutalnego morderstwa. Uczył historii w szkole w Conflans-Sainte-Honorine, nieopodal Paryża. Na jednej z lekcji...

Policyjne drony będą patrolowały szwedzkie miasto.

Linköping. Lokalna policja zacznie monitorować strefy „no-go” przy wykorzystaniu dronów z wbudowanymi kamerami. Nowoczesne rozwiązanie wprowadzono w życie 19...