-Reklama-

Szwedzcy więźniowie poskarżyli się Kanclerzowi Sprawiedliwości, gdyż nie są zadowoleni z zajęć rekreacyjnych jakie są im oferowane, brakuje im ćwiczeń ze sztuki i rękodzieła.

Radio P4 donosi, że niezadowoleni osadzeni z ciężkiego więzienia w Salberga niedaleko Västerås mają obecnie dostęp do zajęć sportowych, jogi, gier oraz książek.

Poskarżyli się oni jednak Kanclerzowi Sprawiedliwości uważając, że mają za mało zajęć rozwijających i domagają się większej ich ilości, łącznie z wykonywaniem świątecznych kartek, co według nich znacznie polepszyło atmosferę w zeszłym roku.

Więźniowe są rozżaleni, gdyż władze więzienia obiecały lekcje gry na gitarze, zajęcia malarskie oraz wyrabianie ozdób z koralików, ale jeszcze nie doszło do realizacji tych programów.

Władze więzienia wyjaśniają, że opóźnienia w realizacji obietnic są wynikiem remontu oraz zapewniają, że po jego skończeniu będzie więcej miejsca na zajęcia dodatkowe.

Tworzenie kart świątecznych jest jednym z zajęć, które mają zostać przywrócone, wraz z wieloma innymi kursami i szkoleniami.

„Nauka gry na gitarze według moich informacji jest już realizowana. Realizacja takich programów to bardzo ważna sprawa,” powiedział radiu P4 Daniel Hultman zastępca dyrektora więzienia.