Norweska premier uważa, że istnieje “moralna konieczność” walki z ISIS

We wtorek norweska premier Erna Solberg powiedziała, że społeczność międzynarodowa musi użyć wszystkich koniecznych środków do powstrzymania islamskich grup terrorystycznych.

„Walka z ISIS jest częścią globalnej wojny przeciwko niebezpiecznym ekstremistom, która to jest moralną koniecznością i do której jesteśmy moralnie zobowiązani,” tak brzmiały jej słowa wygłoszone przed parlamentem.

Solberg podkreśliła, że ONZ uważa iż społeczność międzynarodowa musi użyć wszelkich koniecznych środków do zatrzymania Państwa Islamskiego.

„Norwegia wypełnia to zobowiązanie,” powiedziała premier.

Dodała także, że Norwegia jest w czołówce krajów zajmujących się działalnością humanitarną. Powiedziała ona, że Norwegia przeznaczy do końca tego roku łącznie 300 milionów koron na pomoc humanitarną w Iraku, a w ciągu najbliższych czterech lat suma pomocy wyniesie 10 miliardów koron.

Dodała również, że Norwegia jest ‘piątym największym fundatorem pomocy humanitarnej dla Syrii.’

Norwegia bierze też udział w działaniach zbrojnych międzynarodowej koalicji przeciwko ISIS. Solberg oświadczyła również, że Norwegia jest aktywna w pracach nad blokowaniem finansowania grup terrorystycznych, powstrzymywaniem wstępowania nowych ochotników oraz walce z szerzoną przez te organizacje propagandą.      

https://skandynawiainfo.pl/norwegia-bedzie-zatrudniac-kobiet-hidzabach/

Strona główna Wiadomości Norwegia Norweska premier uważa, że istnieje "moralna konieczność" walki z ISIS

Warto przeczytać

Szwedzki rząd mówi, że szczepionka nie spowoduje ustąpienia pandemii

Rząd Szwecji spodziewa się, że pandemia będzie trwać do 2021 roku, nawet jeśli dostępne będą szczepionki, informuje Dagens Nyheter. https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js (adsbygoogle...

Chcesz kupić opuszczony szwedzki dom?

Na terenach wiejskich w Szwecji znajdują się niezamieszkałe domy, które stoją puste z powodu wyludnienia, gdy mieszkańcy przenoszą się do miast. https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js ...

Nowe dane o śmiertelnych strzelaninach w Szwecji

Łącznie 43 osoby zginęły w strzelaninach w 2020 roku to o jedną osobę więcej niż rok wcześniej, ale jak dotąd wciąż mniej niż w...