-Reklama-

Film o zamachach terrorystycznych z 22 lipca przeprowadzonych przez prawicowego ekstremistę Andersa Breivika w Oslo i na wyspie Utøya zostanie wyprodukowany przez sieciowego giganta Netflix.

Według serwisy deadline.com reżyserem będzie Anglik Paul Greengrass.

Według tych doniesień film, w którym zagrają norwescy aktorzy ma budżet wynoszący 20 milionów dolarów.

Zdjęcia mają być kręcone na jesieni a przygotowania już zostały rozpoczęte.

W lutym tego roku gazeta Bergens Tidende informowała, że Greengrass będzie przy realizacji filmu współpracował z norweską dziennikarką Åsne Seierstad.

„Książka Åsne ‘En av oss’ (Jeden z nas) zrobiła na mnie wielkie wrażenie. Przedstawiła ona prawdę o tym co się stało i jak uwikłaliśmy się w to okropieństwo,” powiedział Greengrass.

Seierstad powiedziała w lutym Bergens Tidende, że prowadzi rozmowy z międzynarodowymi grupami wsparcia powstałymi po zamachach z 2011 roku.

„Film może być bardzo trudny w przyjęciu dla wielu osób, gdyż rany są wciąż niezagojone. Dlatego skontaktowałam się z grupami wsparcia oraz z osobami zaangażowanymi w powstanie książki. To ważne, iż oni uważają, że to właściwy moment na powstanie filmu i pójście dalej.”

Greengrass jest znany z ekranizacji rzeczywistych światowych wydarzeń.

W 2002 roku na festiwalu w Berlinie wygrał on Złotego Niedźwiedzia za film Krwawa Niedziela o strzelaninie w Irlandii Północnej w 1972 roku.

Reżyserował on także takie filmy jak Kapitan Phillips (2013) o statku porwanym przez somalijskich piratów oraz Green Zone (2010) o inwazji na Bagdad w 2003 roku oraz film United 93 (2006) za który otrzymał nagrodę BAFTA dla najlepszego reżysera.

Inne filmy, które reżyserował to między innymi trzy działa z serii thrillerów z Bournem: Krucjata Boure’a (2004), Ultimatum Bourne’a (2007) oraz Jason Bourne (2016).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.