fbpx

Szwedzka zwolenniczka imigracji broni islamskiego wielożeństwa w przedziwnym nagraniu

Szwedzka kobieta, która pracuje jako pomoc w ośrodku dla uchodźców broni praktyki wielożeństwa wśród islamskich imigrantów mówiąc, że byłoby miło, gdyby jej szwedzki mąż znalazł kolejną żonę, żeby pomogła ona w prowadzeniu domu.

Kobieta wystąpiła w jednym z serii dokumentalnych filmów o tytule „Allah w Europie” stworzonych przez organizację o nazwie Holenderska Protestancka Liberalna Korporacja Nadawców Radiowych (VPRO), która przyglądała się procesowi integracji imigrantów w Szwecji. Ekipa filmowała imigranta z dwoma żonami i sześciorgiem dzieci, kiedy szwedzka kobieta zaczęła komentować jak świetna jest według niej poligamia.

„To czego się nauczyłam przez lata mojej pracy z ludźmi z innych krajów to to, że należy bardzo respektować odmienność kulturową. Ponieważ w każdej kulturze jest coś lepszego niż w swojej własnej,” powiedziała kobieta.

„W tradycji, z której oni pochodzą, kobiety mają bardzo dużo do zrobienia. Muszą służyć mężczyznom. A to jest bardzo trudne, jeśli masz dużo dzieci i musisz prać, gotować oraz robić zakupy. Więc są takie kobiety, które mówią swoim mężczyznom, żeby znaleźli sobie drugą żonę,” dodała.

„Mogę to zrozumieć. Ja jestem w małżeństwie z jednym mężczyzną,” powiedziała. A kiedy holenderski dziennikarz zapytał ją czy zgodziłaby się, żeby jej mąż miał jeszcze jedną żonę odpowiedziała: „Tak, całkowicie tak! Moglibyśmy mieć trzecią dorosłą osobę w rodzinie, aby mieć mniej obowiązków.”

Po krótkiej rozmowie z syryjskim imigrantem z dwoma żonami holenderski dziennikarz wygłosił komentarz: „Czuję, że szwedzka kultura została tutaj ubogacona.”

Kiedy tłumacz zapytał jedną z żon co myśli o poślubieniu przez jej męża kolejnej kobiety ta odpowiedziała: „Cokolwiek bym powiedziała i tak będzie tak jak on chce. Oczywiście ja nie mam żadnego wyboru.”

„Ona nie ma nic do powiedzenia. To jego wybór. On może poślubić kogo chce, nie musi jej o niczym mówić. Ona nie ma w tej sprawie nic do powiedzenia,” dodał tłumacz.

Liczba poligamicznych małżeństwa znacznie wzrosła w Europie z powodu dużej islamskiej imigracji z krajów Bliskiego Wschodu i Afryki. We Włoszech jeden z islamskich działaczy wzywał już do legalizacji takich małżeństw argumentując, że skoro legalne są małżeństwa jednopłciowe to dlaczego poligamia ma być zabroniona.

W Wielkie Brytanii baronowa Cox z partii Konserwatywnej uważa, że w UK poligamia jest częstym zjawiskiem a w jej rezultacie wielu Muzułmanów ma nawet po 20 dzieci.

W zeszłym roku Muzułmanin z Sunderland założył nawet stronę internetową służącą do umawiania się na randki dla osób w poligamicznych małżeństwach twierdząc, że poligamia jest w ‘naturze mężczyzny.’      

 

Strona główna Wiadomości Szwecja Szwedzka zwolenniczka imigracji broni islamskiego wielożeństwa w przedziwnym nagraniu

Warto przeczytać

Szwecja: poluzowane zostaną restrykcje covidowe wobec seniorów

Szwecja wprowadza obostrzenia regionalne z powodu pandemii koronawirusa – na pierwszy ogień poszła Uppsala. 170 tys. mieszkańców regionu poproszono, by pracowali zdalnie...

Silniejsze restrykcje epidemiczne od 19 października. Co musisz wiedzieć?

W przyszłym tygodniu w Szwecji ponownie zaostrzone zostaną restrykcje epidemiczne. Regionalnym władzom umożliwione zostanie wprowadzenie dodatkowych wytycznych, np. w kwestii zakupów w...

Koronawirus w Szwecji – RAPORT

Szwedzka służba zdrowia bije na alarm: w niektórych regionach kraju znów rośnie liczba infekcji koronawirusowych. W minionym tygodniu w aglomeracji sztokholmskiej aż...