fbpx

Stefan Löfven zrezygnuje z funkcji przewodniczącego.

Aftonbladet powołując się na swoje źródła poinformował, że lider partii socjaldemokratów a zarazem premier Stefan Löfven zrezygnuje z funkcji przewodniczącego w 2021 r. Oczekuje się, że nadchodzący rok będzie absolutnie kluczowy dla jego przyszłości.

W partii rośnie sprzeciw wobec kierunków politycznych, na które zwrócił uwagę Löfven i jego najbliżsi współpracownicy. Przede wszystkim jest to kwestia porozumienia styczniowego, które została zawarta z Partią Centrum i Liberałami, powodując znaczne niezadowolenie.

Obecnie nikt nie jest przygotowany na rezygnację premiera, ale według źródeł partii „wszystkie znaki” wskazują, że Löfven opuści swoje stanowisko podczas kongresu Socjaldemokratów 2021.

Jedną z potencjalnych następców Löfvena jest minister finansów Magdalena Andersson,  minister spraw wewnętrznych Mikael Damberg, minister infrastruktury Tomas Eneroth i opuszczający stowarzyszenie Landsorganisationen i Sverige (LO)  Karl-Petter Thorwaldsson .

Strona główna Wiadomości Szwecja Stefan Löfven zrezygnuje z funkcji przewodniczącego.

Warto przeczytać

Jedyny taki sklep w Szwecji: kupicie tu zarówno “śmieci”, jak i wysokiej klasy odzież.

Anna Bergstrom wpadła na pomysł nietypowego biznesu. Postanowiła otworzyć centrum handlowe, w którym nabyć można produkty używane. Nie jest to jednak standardowy...

Nowelizacja ustawy budżetowej w Szwecji

Nowelizacja ustawy budżetowej ma ułatwić mieszkańcom Szwecji życie w dobie pandemii koronawirusa. Ma dzięki niej powstać więcej miejsc pracy, podatki mają zostać...

Szwedzka pandemia koronawirusa „może się skończyć”

Jeden z najwybitniejszych duńskich naukowców zajmujących się epidemiologią powiedział, że pandemia koronawirusa w Szwecji "może się zakończyć" z powodu odporności populacji.