fbpx

Największy ruch na norweskim rynku mieszkaniowym od 30 lat

W środę Boligprodusentenes Forening (Norweski Związek Deweloperów Mieszkaniowych) ogłosił, że sprzedaż mieszkań w Norwegii osiągnęła najwyższy poziom od 1988 roku.  

W sierpniu sprzedano 29 procent mieszkań więcej niż w tym samym miesiącu zeszłego roku. Tym samym norweski rynek mieszkaniowy osiągnął rekordowy stan niewidziany od prawie trzech dekad.

Prezes Norweskiego Związku Deweloperów Mieszkaniowych, Per Jæger powiedział, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy sprzedano 33,444 nowe mieszkania i domki co jest „najwyższym wynikiem od lat osiemdziesiątych.”

Jæger powiedział w oświadczeniu prasowym, że pierwsze 8 miesięcy 2016 roku przewyższa w sprzedaży lokali mieszkalnych ten sam okres zeszłego roku o 14 procent. Wzrost sprzedaży samych mieszkań jest jeszcze większy i wynosi 27 procent.

Jednak to odbicie nie jest tak widoczne w całej Norwegii.

„Oslo jest wciąż największym problemem rynku mieszkaniowego w Norwegii. Istniej pilna potrzeba zwiększenia ilości oddawanych budynków i obniżenia cen lokali w stolicy,” powiedział Jæger.

Strona główna Wiadomości Norwegia Największy ruch na norweskim rynku mieszkaniowym od 30 lat

Warto przeczytać

Silniejsze restrykcje epidemiczne od 19 października. Co musisz wiedzieć?

W przyszłym tygodniu w Szwecji ponownie zaostrzone zostaną restrykcje epidemiczne. Regionalnym władzom umożliwione zostanie wprowadzenie dodatkowych wytycznych, np. w kwestii zakupów w...

Prawie 30 mld koron przeznaczonych zostanie na wojsko szwedzkie

Szwedzki rząd zapowiedział, że budżet na wojskowość i obronę państwa zostanie zwiększony o 40 procent w ciągu najbliższych czterech lat. W obliczu...

Sztokholmskie kluby i restauracje pod lupą inspektoratu sanitarnego

Inspektorat sanitarny weźmie pod lupę nowo otwarte kluby nocne w Sztokholmie. Powód? Wysyp zdjęć publikowanych w mediach społecznościowych, na których widać, że...