Norweski ojciec skazany na 8 lat za atak na swoją córkę

Trzydziestojednoletni Norweg został skazany w środę na 8 lat więzienia, przez są okręgowy w Oslo, za brutalny atak na swoją 4 miesięczną córeczkę.

Ojciec musi także zapłacić swojej córeczce 10 milionów koron norweskich (~4,6 mln. zł.) odszkodowania za ciężkie obrażenia, które prawdopodobnie wpłyną na jej dalsze życie.

Matka dziewczynki otrzymała karę 10 miesięcy pozbawienia wolności za nieudzielenie natychmiastowej pomocy córce. Została ona także skazana na zapłacenie 1 miliona koron norweskich (~467 tys. zł.) odszkodowania.

Ojciec natychmiast odwołał się od wyroku.

Żadne z rodziców nie przyznało się do winy, ojciec dziewczynki powiedział, że jej obrażenia powstały w wyniku przypadkowego uderzenia jej łokciem w główkę, podczas gdy spała ona z rodzicami w jednym łóżku.

Jednak według oskarżenia obrażenia były tak rozległe, że dziewczynka może potrzebować stałej opieki pielęgniarskiej przez resztę życia. Dziecko doznało pęknięcia czaszki oraz obojczyka a także trwałych uszkodzeń mózgu.

Rodzice nie zapewnili opieki medycznej córce przez 18 dni po powstaniu obrażeń. Kiedy zabrali ją do szpitala personel placówki zwrócił uwagę na niezgodność między opisem zdarzeń a obrażeniami dziecka i wezwał policję, która aresztowała rodziców.

Matka dziecka nie przebywała w domu, gdy doszło do „powstania” obrażeń. Wyjaśniała ona, że dziecko zrobiło się zaczerwienione i opuchnięte po powrocie z wycieczki organizowanej przez Norweską Organizację Pracy i Dobrobytu.

Zeznała także, że zwlekanie z pomocą medyczną związane jest z somalijską kulturą, według której o takich rzeczach decyduje mężczyzna. Powiedziała także, że ojciec dziecka znęcał się nad nią wcześniej i że bała się że znów tak się stanie jeśli się mu sprzeciwi.

Strona główna Wiadomości Norwegia Norweski ojciec skazany na 8 lat za atak na swoją córkę

Warto przeczytać

Telewizyjne przemówienie premiera Stefana Löfvena do narodu

Oto pełna transkrypcja przemówienia premiera Stefana Löfvena do narodu w sprawie koronawirusa w niedzielny wieczór. (przetłumaczone szybko po emisji, więc przepraszamy za wszelkie błędy) Dziś...

Fiński prom osiadł na mieliźnie na Bałtyku z 429 pasażerami na pokładzie

Statek należący do Viking Line "Grace", który pływa między fińskim portem w Turku a stolicą Szwecji Sztokholmem uderzył w skały w sobotę o 14:15...

Nowe, oficjalne przepisy w Szwecji: zakaz zgromadzeń w gronie więcej niż 8 osób

W poniedziałek na konferencji poświęconej epidemii koronawirusa władze Szwecji poinformowały, że wprowadzony zostanie zakaz zgromadzeń publicznych w gronie więcej niż ośmiu osób. Przepisy wynikają...