Najdroższy dom w Szwecji sprzedany za 125 milionów koron

Najdroższy dom w Szwecji został właśnie sprzedany za 125 milionów koron, czyli za ponad 50 milionów złotych.

Według gazety Expressen, która pierwsza napisała o sprzedaży trzypiętrowa kamienica położona jest w Östermalm, luksusowej dzielnicy Sztokholmu.

Została ona nabyta przez 36-letnią Katarinę Martinson, członkinię zarządów wielu firm z branży doradztwa finansowego oraz nieruchomości, a także przyjaciółkę szwedzkiej księżnej Magdaleny. Katarina jest córką znanego w Szwecji przedsiębiorcy Fredrika Lundberga.

W 2016 roku Lundberg zajął 13 miejsce na liście najbogatszych Szwedów z majątkiem 34 miliardów koron (~14,5 mld zł). W jego działalność biznesową zaangażowana jest zarówno Martinson jak i jej siostra Louise Lindh.

Martinson jest jednym właścicielem domu, który kupiła od wydawcy czasopism Aller Media. Firma ta w 1996 roku zapłaciła za budynek zaledwie 3,75 miliona koron (~1,5 mln zł).

Był on jednak przez 21 lat używany jako biurowiec, dlatego przed wprowadzeniem się Martinson wymaga on gruntownego remontu.

Zakup Martinson pobił poprzedni rekord jakim było 120 milionów koron, które również w tym roku wydał na dom szef BP i Volvo Carl-Henric Svanberg. Gdy Martinson się wprowadzi ta dwójka będzie sąsiadami, gdyż obie nieruchomości położone są w pobliżu placu Karlaplan w północnej części szwedzkiej stolicy.  

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Pięciu Polaków skazanych na karę więzienia za sfałszowanie zaświadczenia lekarskiego

Polski pracodawca i jego czterej pracownicy zostali skazani za sfałszowanie zaświadczeń lekarskich potwierdzające ujemny wynik testu na COVID-19. Polski pracodawca został...

Szwecja: surowsze restrykcje covidowe

W czwartek rząd Szwecji zaktualizował ogólnopaństwowe restrykcje dotyczące koronawirusa. Johan Carlson, dyrektor generalny Agencji Zdrowia Publicznego, podkreśla, że choć...

Polsko-szwedzki film zgarnia europejskie nagrody

„Sweat” to polsko-szwedzka koprodukcja, za którą odpowiadają m.in. Svenska Filminstitutet, Polski Instytut Sztuki Filmowej, EC1 Łódź oraz Canal+ Polska....

Musisz przeczytać

Pięciu Polaków skazanych na karę więzienia za sfałszowanie zaświadczenia lekarskiego

Polski pracodawca i jego czterej pracownicy zostali skazani za...

Statystyki policyjne: rekordowa liczba eksplozji w Sztokholmie w 2020 roku

Nowo udostępnione statystyki policyjne wykazały, że w 2020 roku...