fbpx

Najdroższy dom w Szwecji sprzedany za 125 milionów koron

Najdroższy dom w Szwecji został właśnie sprzedany za 125 milionów koron, czyli za ponad 50 milionów złotych.

Według gazety Expressen, która pierwsza napisała o sprzedaży trzypiętrowa kamienica położona jest w Östermalm, luksusowej dzielnicy Sztokholmu.

Została ona nabyta przez 36-letnią Katarinę Martinson, członkinię zarządów wielu firm z branży doradztwa finansowego oraz nieruchomości, a także przyjaciółkę szwedzkiej księżnej Magdaleny. Katarina jest córką znanego w Szwecji przedsiębiorcy Fredrika Lundberga.

W 2016 roku Lundberg zajął 13 miejsce na liście najbogatszych Szwedów z majątkiem 34 miliardów koron (~14,5 mld zł). W jego działalność biznesową zaangażowana jest zarówno Martinson jak i jej siostra Louise Lindh.

Martinson jest jednym właścicielem domu, który kupiła od wydawcy czasopism Aller Media. Firma ta w 1996 roku zapłaciła za budynek zaledwie 3,75 miliona koron (~1,5 mln zł).

Był on jednak przez 21 lat używany jako biurowiec, dlatego przed wprowadzeniem się Martinson wymaga on gruntownego remontu.

Zakup Martinson pobił poprzedni rekord jakim było 120 milionów koron, które również w tym roku wydał na dom szef BP i Volvo Carl-Henric Svanberg. Gdy Martinson się wprowadzi ta dwójka będzie sąsiadami, gdyż obie nieruchomości położone są w pobliżu placu Karlaplan w północnej części szwedzkiej stolicy.  

Strona główna Wiadomości Szwecja Najdroższy dom w Szwecji sprzedany za 125 milionów koron

Warto przeczytać

Szwecja na 15. miejscu rankingu umieralności z powodu koronawirusa

W Szwecji, na milion obywateli, 581 zmarło z powodu infekcji wywołanej koronawirusem. Plasuje to skandynawskie państwo na piętnastym miejscu w niechlubnym rankingu...

Szwecja: Försäkringskassan znów będzie wymagał zaświadczeń lekarskich od rodziców chorych dzieci

W marcu Szwedzka Agencja Ubezpieczeń Społecznych (Försäkringskassan) obwieściła, że nie jest wymagane zaświadczenie lekarskie od rodziców, którzy ubiegają się o zasiłek chorobowy...

Rośnie liczba infekcji covidowych. Jest ich o 173% więcej niż we wrześniu

Szwecja przeżywa drugą falę zachorowań na koronawirusa – podobnie zresztą jak większość Europy Zachodniej. W ubiegłym tygodniu wskaźnik umieralności wyniósł 58,6 na...