Najdroższy apartament w Szwecji sprzedany

Co się robi gdy się potrzebuje więcej przestrzeni, a w kieszeni ma się wolne 104,5 miliona koron? (~49 mln zł) Kupuje się najdroższy apartament w szwedzkiej historii.

Apartament ma 418 m2 i znajduje się w centrum Sztokholmu na wysokości 60 metrów nad miastem, z pięknym widokiem na morze. Szwedzkie media we wtorek doniosły, że został on nabyty przez anonimowego kupującego.

Z apartamentu, zlokalizowanego w nowo wybudowanym kompleksie hotelowym, obok dworca kolejowego, można dostać się na położony na dachu taras z przepięknym widokiem na panoramę całego miasta.

Kolejka do mieszkań w Sztokholmie bije wszelkie rekordy

„104,5 miliona koron to rzeczywiście duże pieniądze, tak to prawda. Jednak to nie jest zwyczajny apartament. Chciałbym pogratulować osobie, która go nabyła,” powiedział Niklas Berntzon, prezes szwedzkiej agencji Eklund-Stockholm-New York, specjalizującej się w luksusowych nieruchomościach.

W kompleksie Stockholm Continental znajduje się jeszcze 18 innych apartamentów oraz 400 pokoi hotelowych.

„Ten apartament posiada wszystko, łącznie z tarasem na dachu budynku, pięknym widokiem z wielkich okien sięgających od podłogi do sufitu oraz 24 godzinną obsługą hotelową,” dodał Berntzon.

Informacja o sprzedaży najdroższego apartamentu pojawiła się zaledwie dzień po ogłoszeniu nowych danych statystycznych mówiących o spadku cen nieruchomości w Sztokholmie, który nastąpił po ostrzeżeniach przed możliwym pęknięciem tzw. bańki mieszkaniowej.

Jednak w przeciągu całego roku ceny mieszkań i domów w Szwecji mocno wystrzeliły w górę, w październiku średnio ceny wzrosły o 14 %, w porównaniu do tego samego okresu w 2014 roku, a w dużych miastach wzrost ten był nawet wyższy.

104,5 miliona koron może wyglądać na okazyjną cenę w porównaniu do najdroższych apartamentów w innych europejskich miastach (w Londynie sprzedano w maju apartament zlokalizowany w Hyde Parku za 140 milionów funtów, czyli 800 milionów złotych), jest to jednak najwyższa cena jaką kiedykolwiek zapłacono za mieszkanie w Szwecji.

Najdroższe obecnie wystawione na sprzedaż mieszkanie, na popularnej stronie Hemnet, zostało wycenione na 45 milionów koron (~21 mln zł).

Poprzedni rekordowy sztokholmski apartament został sprzedany za 83 miliony koron (~38 mln zł) w kwietniu.

[rev_slider apartament]

 

Strona główna Wiadomości Szwecja Najdroższy apartament w Szwecji sprzedany

Warto przeczytać

Nowe szczegóły w sprawie torturowanych chłopców na cmentarzu

Dwaj nieletni chłopcy, którzy zostali zgwałceni i byli torturowani na cmentarzu w mieście Solna, opowiedzieli o swoich przeżyciach policji, zdradzając przerażające szczegóły. https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js ...

Szwecja: Badanie na obecność koronawirusa dla osób nieposiadających personnummer

W Szwecji większość osób, rezerwując test na obecność koronawirusa, loguje się na stronie www.1177.se – poświęconej opiece zdrowotnej. Wymaga ona posiadania konta bankID –...

Polska i Węgry pod ostrzałem szwedzkiej krytyki. Wszystko z powodu weta wobec budżetu UE

Unia Europejska wprowadza pomoc finansową dla państw najgorzej dotkniętych przez nieustępującą pandemię koronawirusa. Premierzy Polski i Węgier grożą jednak użyciem weta w sytuacji, gdy...