Około dwudziestoletni mężczyzna jest w stanie krytycznym po tajemniczej strzelaninie w Oslo. Policja podała, że drugi mężczyzna został aresztowany za udzielanie fałszywych informacji.

Incydent prawdopodobnie wydarzył się w środę w nocy w dzielnicy St. Hanshaugen w norweskiej stolicy.

„To mężczyzna w wieku około 20 lat. Nie zna on Oslo, więc nie był w stanie powiedzieć w którym miejscu dokładnie został postrzelony,” powiedział Rune Hekkelstrand z policji w Oslo.

„Rozmawiał on z inną osobą, która nagle wyciągnęła broń i oddała kilka strzałów do niego.”

Kilku świadków widziało postrzelonego mężczyznę, ale żaden nie było w stanie określić przebiegu wydarzeń, podaje gazeta Dagbladet.

Mężczyzna, który według policji jest obywatelem szwedzkim, sam dotarł do szpitala Ullevål, gdzie zjawił się tuż przed północą z kilkoma ranami postrzałowymi.

Policja na twiterze podała, że mężczyzna jest poważnie ranny i że ‘pracują oni nad zbieraniem informacji dotyczących zdarzenia.’

„Wszystko wydarzyło się gdzieś w dzielnicy St. Hanshaugen, jednak nie znamy dokładnego miejsca. Nie odnaleźliśmy żadnych śladów, mogących nam wskazać, gdzie to się stało,” powiedział Hekkelstrand.

Policja posiada rysopis domniemanego strzelca, jednak do tej pory nie zdecydowała się go opublikować. Nie wiadomo, czy poza tymi dwoma mężczyznami nie są w sprawę zamieszane także inne osoby.

„Nie możemy obecnie powiedzieć nic na temat motywu. Mamy rysopis podejrzanego, ale nie chcemy ujawniać szczegółów ze względu na toczące się śledztwo i trwające przesłuchania,” powiedział Hekkelstrand.

Drugi mężczyzna, znany ofierze, rozmawiał z policją i jest obecnie zatrzymany za udzielanie fałszywych informacji.

Hekkelstrand powiedział, że podawane przez mężczyznę informacje nie zgadzają się z innymi dotyczącymi tego zdarzenia.

„Udzielił on nam informacji na temat zdarzenia, w którym sam nie brał udziału. Oskarżony, jest o składanie fałszywych zeznań, ale nie jest podejrzanym w samej sprawie,” powiedział gazetom Hekkelstrand.   

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.