fbpx

Metro, największa darmowa gazeta w Szwecji znika z rynku

Największa darmowa gazeta w Szwecji ogłosiła, że ​​zamyka wszystkie swoje dziennikarskie działania po długoterminowych problemach finansowych.

Gazeta, która została uruchomiona 24 lata temu ogłosiła w czerwcu, że zwalnia wszystkich swoich dziennikarzy.

W tym czasie CEO Christen Ager-Hanssen powiedziała gazecie Expressen, że „dziennikarze nie pasują już do naszego biznesplanu”, ale Metro będzie nadal publikować treści pochodzące z innych źródeł.

A tabloid poinformował w poniedziałek, że zamiast tego Metro stanie się miejscem dyskusji, w którym osoby fizyczne lub firmy mogą płacić za publikowanie artykułów opiniotwórczych, które będą prowadzone z Londynu.

Gazeta Metro było przez pewien czas w trudnej sytuacji finansowej i znajdowało się w okresie restrukturyzacji, co dało mu czas na spłatę długów.

Decyzja o zniknięciu z rynku oznacza, że ​​pozostała kadra redakcyjna w tym około sześciu dziennikarzy straci pracę.

W Sztokholmie dystrybucja gazet odbywała się głównie za pośrednictwem SL, pojemniki z gazetami były zlokalizowane na wszystkich stacjach metra i kolei podmiejskich oraz wielu centralnych miejscach w mieście. Teraz pojemniki z gazetami pozostają jako wspomnienie minionego okresu w historii Metro i dziś funkcjonują w praktyce jako nieformalne kosze na śmieci. 

SL który był głównym dystrybutorem gazety w Sztokholmie zwrócił się do firmy windykacyjnej o odzyskanie 9,8 miliona SEK za niezapłacone faktury z tytułu udostępnienia pomieszczeń w celu dystrybucji, czyszczenie i obsługa zwrotów.

Strona główna Wiadomości Szwecja Metro, największa darmowa gazeta w Szwecji znika z rynku

Warto przeczytać

Szwecja: Syryjczyk, który zgwałcił 12-letnią dziewczynkę w publicznej toalecie, skazany na rozmowy na temat płci

Młody Syryjczyk uniknął deportacji i więzienia po tym, jak został skazany przez szwedzki sąd za zgwałcenie 12-letniej dziewczynki w publicznej toalecie w...

Dania żąda negatywnego wyniku testu Covid-19 na granicy od członków rodziny i pracowników zagranicznych

Dania wymaga obecnie od osób z określonych krajów przedstawienia negatywnego wyniku testu Covid-19 przy wjeździe do Danii w celach zawodowych lub rodzinnych.

Jak przebiega druga fala epidemii koronawirusa w Szwecji?

W Szwecji zaobserwować można wzrost liczby infekcji koronawirusowych, ale wciąż nie został wprowadzony bezwzględny lockdown. Stosowanie środków przymusu zwyczajnie nie sprawdziłoby się...