fbpx

Måns Zelmerlöw zwyciężył w Eurowizji

W zaciętej walce na głosy zwyciężył Måns Zelmerlöw wyprzedzając reprezentantkę Rosji Poline Gagarina

Według szwedzkich mediów to  Mans Zelmerlöw był największym faworytem w dzisiejszym finale konkursu piosenki Eurowizji 2015 w Wiedniu. Szwedzi powołali się na dane z serwisu muzycznego Spotify. Żaden finalista nie był tyle razy słuchany w całej Europie!

 

 

 

Polska pozostała daleko w tyle z zaledwie 10 punktami.

Każda wzmianka o Rosji podczas przyznawania punktów kończyła się gwizdami i buczeniem, prowadzący kilkukrotnie prosili, aby pamiętali, że tegoroczny konkurs stoi pod tematem budowania mostów, a nie sprawami politycznymi, niestety publiczność zgromadzona w hali w dalszym ciągu reagowali negatywnie na wysoko przyznane punkty. Już pod koniec, kiedy Szwecja zacięcie walczyła z Rosją o każdy punkt publiczność skandowała "Sweden! Sweden! Sweden!"

Strona główna Wiadomości Szwecja Måns Zelmerlöw zwyciężył w Eurowizji

Warto przeczytać

Niewielu pasażerów przepływa przez Morze Bałtyckie

Z dnia na dzień liczba pasażerów statków wycieczkowych pływających po Bałtyku dramatycznie spadła. Firmy żeglugowe borykają się z kryzysem.

Największy spadek od 40 lat: szwedzka gospodarka spowalnia

Według nowych danych, szwedzki PKB odnotował największy spadek w jednym kwartale od 1980 roku. PKB Szwecji spadło o 8,6...

Antyislamski polityk weźmie udział w „uroczystym” paleniu Koranu

Rasmus Paludan, duński polityk o skrajnie antyislamskich poglądach, znów dał o sobie znać. Zdaniem 38-letniego byłego prawnika nadchodzące wydarzenie, podczas którego publicznie...