fbpx

Malmö: atak nożownika w centrum handlowym. Nie żyje jedna osoba.

W jednym z centrów handlowych na terenie Malmö doszło do ataku, zapoczątkowanego przez nożownika. Jeden mężczyzna został ugodzony nożem, a kolejna osoba odniosła poważne obrażenia.

O zdarzeniu poinformował dziennik “Aftonbladet“. Mężczyzna, którego nazwisko powiązano z tym incydentem, został aresztowany przez policję. W wyniku ataku ucierpieli dwaj klienci centrum: jeden z nich zmarł w wyniku kontaktu z nożem, drugi został przewieziony do szpitala i znajduje się w ciężkim stanie.

Policję wezwano na miejsce wypadku we wtorek, około godz. 09:00 nad ranem. Nożownik wszedł do jednego ze sklepów i wybrał na swoje ofiary dwie obecne tam osoby.

Szwedzkie serwisy informacyjne podały, że wkrótce po zdarzeniu morderca uciekł do domu. Miał wziąć prysznic, by usunąć ze swojego ciała wszelkie ślady krwi. Gdy w jego mieszkaniu zjawili się stróże prawa i zabrali go na posterunek, mężczyzna wciąż ociekał wodą.

Osoby znajdujące się w centrum handlowym przekazały policjantom informacje, dzięki którym funkcjonariusze byli w stanie namierzyć sprawcę. Okazało się, że morderca mieszka w dzielnicy Rosengård.W miejscu, gdzie doszło do ataku, znaleziono parę pokrytych krwią butów.

Funkcjonariusze zbadali miejsce zbrodni. Komendant posterunku w regionie Syd powiedział: “To były okropne chwile. Teraz na miejscu – w centrum – pracuje kilka naszych patroli.”

W tym samym czasie niedaleko miało dojść do innego napadu. Policja wątpi jednak, by obie sprawy były ze sobą powiązane.Strona główna Szwecja Malmö Malmö: atak nożownika w centrum handlowym. Nie żyje jedna osoba.

Warto przeczytać

Szwecja: Syryjczyk, który zgwałcił 12-letnią dziewczynkę w publicznej toalecie, skazany na rozmowy na temat płci

Młody Syryjczyk uniknął deportacji i więzienia po tym, jak został skazany przez szwedzki sąd za zgwałcenie 12-letniej dziewczynki w publicznej toalecie w...

Według nowego szwedzkiego badania każdy zarażony na COVID-19 wytwarza przeciwciała

Wszystkie osoby zakażone koronawirusem, które wzięły udział w nowym szwedzkim badaniu, wytworzyły przeciwciała. Jednak w przypadku pacjentów z łagodnymi objawami wymagane były szczegółowe...

Szwedzcy naukowcy ostro o strategii rządu w walce z COVID-19

Andrew Ewing, profesor wykładający na Uniwersytecie w Göteborgu, uznał niedawno, że Szwecja poniosła porażkę w walce z epidemią koronawirusa.