W jednym z centrów handlowych na terenie Malmö doszło do ataku, zapoczątkowanego przez nożownika. Jeden mężczyzna został ugodzony nożem, a kolejna osoba odniosła poważne obrażenia.

O zdarzeniu poinformował dziennik „Aftonbladet„. Mężczyzna, którego nazwisko powiązano z tym incydentem, został aresztowany przez policję. W wyniku ataku ucierpieli dwaj klienci centrum: jeden z nich zmarł w wyniku kontaktu z nożem, drugi został przewieziony do szpitala i znajduje się w ciężkim stanie.

Policję wezwano na miejsce wypadku we wtorek, około godz. 09:00 nad ranem. Nożownik wszedł do jednego ze sklepów i wybrał na swoje ofiary dwie obecne tam osoby.

Szwedzkie serwisy informacyjne podały, że wkrótce po zdarzeniu morderca uciekł do domu. Miał wziąć prysznic, by usunąć ze swojego ciała wszelkie ślady krwi. Gdy w jego mieszkaniu zjawili się stróże prawa i zabrali go na posterunek, mężczyzna wciąż ociekał wodą.

Osoby znajdujące się w centrum handlowym przekazały policjantom informacje, dzięki którym funkcjonariusze byli w stanie namierzyć sprawcę. Okazało się, że morderca mieszka w dzielnicy Rosengård.W miejscu, gdzie doszło do ataku, znaleziono parę pokrytych krwią butów.

Funkcjonariusze zbadali miejsce zbrodni. Komendant posterunku w regionie Syd powiedział: „To były okropne chwile. Teraz na miejscu – w centrum – pracuje kilka naszych patroli.”

W tym samym czasie niedaleko miało dojść do innego napadu. Policja wątpi jednak, by obie sprawy były ze sobą powiązane.