fbpx

Liczba uchodźców przybywających do Norwegii spadła o 95 %

Nowe dane oznaczają najniższą liczbę uchodźców od 19 lat.

W ostatnich 4 miesiącach 2015 roku, do Norwegii przybyła rekordowa liczba uchodźców. Według Norweskiej Rady ds. Migracji (UDI), podczas 4 pierwszych miesięcy tego roku liczba ta spadła o 95%.

W programie ABC Nyheter przedstawiono dane UDI mówiące, że w ostatnich 4 miesiącach 2015 roku przybyło do Norwegii 22,818, a w 4 pierwszych 2016 było to zaledwie 1,185 osób.

„Jest na najniższa liczba uchodźców jaka pojawiła się w Norwegii od 4 pierwszych miesięcy 1997 roku, kiedy było to 499 osób,” stwierdza dokument UDI.

Według rady jest to związane z „kontrolą dokumentów na granicach wprowadzoną przez Norwegię, Szwecję, Danię oraz inne europejskie kraje.”

UDI obniżyła przewidywania co do liczby uchodźców, którzy przybędą do Norwegii w 2016 roku z 33,000 do 25,000 osób, gdyż uważa taki stan będzie utrzymywał się przez cały rok.

Strona główna Wiadomości Norwegia Liczba uchodźców przybywających do Norwegii spadła o 95 %

Warto przeczytać

Koronawirus w Szwecji nie odpuszcza

Szpital Uniwersytecki Sahlgrenska w Göteborgu wydał ostrzeżenie, że liczba przyjęć związanych z koronawirusem wzrosła w ciągu ostatnich dwóch tygodni, po gwałtownym spadku od...

Białe noce w Kirunie. Słońce nie zajdzie tu przez najbliższe dwa miesiące.

W Kirunie, najdalej wysuniętym na północ mieście szwedzkim, nastały tak zwane dni polarne (lub białe noce). Słońce nie zajdzie w tym...

Tegnell krytykuje włoską służbę zdrowia. Ambasador Włoch: „Pandemia to nie zawody sportowe”.

Ambasadorowi Włoch w Sztokholmie nie spodobała się ostatnia wypowiedź głównego epidemiologa państwowego. Przypomnijmy: Anders Tegnell stwierdził ostatnio, że szwedzka służba zdrowia powinna...