fbpx

Liczba uchodźców przybywających do Norwegii spadła o 95 %

Nowe dane oznaczają najniższą liczbę uchodźców od 19 lat.

W ostatnich 4 miesiącach 2015 roku, do Norwegii przybyła rekordowa liczba uchodźców. Według Norweskiej Rady ds. Migracji (UDI), podczas 4 pierwszych miesięcy tego roku liczba ta spadła o 95%.

W programie ABC Nyheter przedstawiono dane UDI mówiące, że w ostatnich 4 miesiącach 2015 roku przybyło do Norwegii 22,818, a w 4 pierwszych 2016 było to zaledwie 1,185 osób.

„Jest na najniższa liczba uchodźców jaka pojawiła się w Norwegii od 4 pierwszych miesięcy 1997 roku, kiedy było to 499 osób,” stwierdza dokument UDI.

Według rady jest to związane z „kontrolą dokumentów na granicach wprowadzoną przez Norwegię, Szwecję, Danię oraz inne europejskie kraje.”

UDI obniżyła przewidywania co do liczby uchodźców, którzy przybędą do Norwegii w 2016 roku z 33,000 do 25,000 osób, gdyż uważa taki stan będzie utrzymywał się przez cały rok.

Strona główna Wiadomości Norwegia Liczba uchodźców przybywających do Norwegii spadła o 95 %

Warto przeczytać

Swexit. Europarlamentarzyści uważają, że jest to realne.

Były poseł do Parlamentu Europejskiego uważa, że Szwecja powinna pójść w ślady za Wielką Brytanią i wyjść z Unii. Okazuje się, że...

Nietypowy hotel stojący obok latarni morskiej: spędź noc z dala od lądu

Pater Noster to prawdopodobnie najbardziej nietypowy hotel, jaki znajdziecie w Szwecji – a na pewno najdalej wysunięty od lądu. Jedno jest pewne:...

„Zielony” podatek za plastikowe torebki uznany za porażkę

UE wprowadziła pewien czas temu podatek od torebek foliowych. Miał on na celu ograniczenie rocznego zużycia tychże właśnie jednorazowych reklamówek.