Liczba uchodźców przybywających do Norwegii spadła o 95 %

Nowe dane oznaczają najniższą liczbę uchodźców od 19 lat.

W ostatnich 4 miesiącach 2015 roku, do Norwegii przybyła rekordowa liczba uchodźców. Według Norweskiej Rady ds. Migracji (UDI), podczas 4 pierwszych miesięcy tego roku liczba ta spadła o 95%.

W programie ABC Nyheter przedstawiono dane UDI mówiące, że w ostatnich 4 miesiącach 2015 roku przybyło do Norwegii 22,818, a w 4 pierwszych 2016 było to zaledwie 1,185 osób.

„Jest na najniższa liczba uchodźców jaka pojawiła się w Norwegii od 4 pierwszych miesięcy 1997 roku, kiedy było to 499 osób,” stwierdza dokument UDI.

Według rady jest to związane z „kontrolą dokumentów na granicach wprowadzoną przez Norwegię, Szwecję, Danię oraz inne europejskie kraje.”

UDI obniżyła przewidywania co do liczby uchodźców, którzy przybędą do Norwegii w 2016 roku z 33,000 do 25,000 osób, gdyż uważa taki stan będzie utrzymywał się przez cały rok.

Strona główna Wiadomości Norwegia Liczba uchodźców przybywających do Norwegii spadła o 95 %

Warto przeczytać

Nowe szczegóły w sprawie torturowanych chłopców na cmentarzu

Dwaj nieletni chłopcy, którzy zostali zgwałceni i byli torturowani na cmentarzu w mieście Solna, opowiedzieli o swoich przeżyciach policji, zdradzając przerażające szczegóły. https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js ...

Szwecja: Badanie na obecność koronawirusa dla osób nieposiadających personnummer

W Szwecji większość osób, rezerwując test na obecność koronawirusa, loguje się na stronie www.1177.se – poświęconej opiece zdrowotnej. Wymaga ona posiadania konta bankID –...

Polska i Węgry pod ostrzałem szwedzkiej krytyki. Wszystko z powodu weta wobec budżetu UE

Unia Europejska wprowadza pomoc finansową dla państw najgorzej dotkniętych przez nieustępującą pandemię koronawirusa. Premierzy Polski i Węgier grożą jednak użyciem weta w sytuacji, gdy...