fbpx

Szwecja musi zbudować drugi Sztokholm, aby pomieścić wszystkich imigrantów

Olbrzymi kryzys mieszkaniowy do którego przyczyniły się masowe przyjazdy obcokrajowców do Szwecji, nie pozostawia szwedzkim władzom innej możliwości jak tylko wybudowanie w ciągu najbliższych 5 lat mieszkań w liczbie odpowiadającej rozmiarom stolicy.

Nowy raport Szwedzkiej Narodowej Rady Mieszkalnictwa stwierdza, że potrzeby mieszkaniowe kraju były znacznie niedoszacowane i że ten 9,5 milionowy kraj, aby im sprostać potrzebuje wybudować 440,000 nowych mieszkań do 2020 roku.  

Szwecja licząc proporcjonalnie do liczby ludności w 2015 roku miała jeden z najwyższych na świecie wskaźników migracji, a także wykazuje się największa na świecie akceptacją dla uchodźców.

Biznesowa gazeta Svenska Dagbladet, że przy średniej liczbie 100,000 nowobudowanych co roku mieszkań w ciągu pięciu lat musi zostać wybudowany nowy Sztokholm lub większy Göteborg. I inaczej niż w przeszłości, gdzie głównie budowano rodzinne domy, tym razem w większości powinny być to mieszkania dla samotnych imigrantów.

Jedną z przyczyn dla których Rada Mieszkalnictwa nie doszacowała wcześniej zapotrzebowania na nowe mieszkania jest właśnie to, że prawie wszystkie potrzebne mieszkania to mają być miejsca dla samotnych mężczyzn przybyłych do Szwecji.

Z powodu szybko wzrastającej populacji kraju, widoczna jest wielka zmiana na rynku budowalnym. W latach 2012-2015 wybudowano 128,000 lokali mieszkalnych – teraz zgodnie z nowymi planami, tyle ma być budowane każdego roku, oznacza to trzykrotny wzrost.

Breitbart London donosi o niespotykanej wcześniej presji jaką wywarła masowa emigracja do Szwecji na jej rynek mieszkaniowy. Aby zapewnić miejsce wszystkim osobom przybyłym do Szwecji Agencja Migracyjna musiała sięgnąć w zeszłym roku po rozwiązania niekonwencjonalne. Zapełnione zostały liczne szwedzkie hotele, a nawet wykorzystano znajdujące się za kręgiem polarnym ośrodki narciarskie, które przez większą część roku są zamknięte a dysponują licznymi miejscami noclegowymi.

Jedno z takich miejsc to najdalej wysunięty na północ ośrodek narciarski w którym umieszczono 600 uchodźców. Zlokalizowany 200 km za kręgiem polarnym ośrodek Riksgränsen przez długie miesiące jest pogrążony w nocy polarnej, kiedy słońce nie pojawia się w ogóle nad horyzontem. Jest to także miejsce gdzie występują największe w Szwecji opady śniegu oraz zanotowano rekordowo niską temperaturę -35 C.

Strona główna Szwecja Sztokholm Szwecja musi zbudować drugi Sztokholm, aby pomieścić wszystkich imigrantów

Warto przeczytać

Jedyny taki sklep w Szwecji: kupicie tu zarówno “śmieci”, jak i wysokiej klasy odzież.

Anna Bergstrom wpadła na pomysł nietypowego biznesu. Postanowiła otworzyć centrum handlowe, w którym nabyć można produkty używane. Nie jest to jednak standardowy...

Nowelizacja ustawy budżetowej w Szwecji

Nowelizacja ustawy budżetowej ma ułatwić mieszkańcom Szwecji życie w dobie pandemii koronawirusa. Ma dzięki niej powstać więcej miejsc pracy, podatki mają zostać...

Szwedzka pandemia koronawirusa „może się skończyć”

Jeden z najwybitniejszych duńskich naukowców zajmujących się epidemiologią powiedział, że pandemia koronawirusa w Szwecji "może się zakończyć" z powodu odporności populacji.