Według nowych danych opublikowanych przez ministerstwo ds. integracji w zeszłym tygodniu zaledwie 42 osoby poprosiły o azyl w Danii.

To jest 17 osób mniej niż tydzień wcześniej i jest najniższym tygodniowym wynikiem w 2016 roku.

Razem z dwoma ostatnimi tygodniami tego roku łącznie w Danii wystąpi o azyl 5,959 osób. Dla porównania w zeszłym roku było to 21,000.

Tak dramatyczny spadek jest w dużej mierze efektem wprowadzenia kontroli dokumentów na granicach, co stało się 4 stycznia i jest podtrzymywane do tej pory.

Pomimo tak drastycznego spadku, w tym roku imigrantów przyjechało mniej niż jedna trzecia tego co w roku wcześniejszym, duńskie władze kontynuują działania zniechęcające imigrantów do przybywania do Danii, łącznie z utrzymywaniem kontrowersyjnego przepisu zezwalającego policji na konfiskatę kosztowności i pieniędzy uchodźców w celu opłacenie ich pobytu.

Wprowadzono także przepisy pozwalające na zawracanie uchodźców z granicy, jeśli ich liczba znacząco by wzrosła, a także utrudniono imigrantom otrzymywanie stałych zezwoleń na pobyt.

Dodatkowo Dania ogłosiła w zeszłym miesiącu, że zawiesza program przyjmowania około 500 imigrantów rocznie, wskazanych przez UNHCR.

Inger Støjberg, minister ds. integracji powiedział w zeszłym tygodniu w Brukseli, że ‘nie ma wątpliwości’, że Dania utrzyma kontrolę graniczną w 2017 roku.

„To właśnie się stanie po 12 lutego [wygasa wtedy rozporządzenie o kontroli]. Widzę, że to konieczne, aby Dania utrzymała kontrolę na granicach,” powiedział Støjberg po spotkaniu z ministrami z Niemiec, Szwecji, Austrii oraz Norwegii.

Dania odbiera imigrantom znaczne sumy pieniędzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.