fbpx

Książe Wiliam i księżna Kate odwiedzą Szwecję i Norwegię

Książe Wiliam przyjedzie do Szwecji i Norwegii wraz ze swoją żoną Kate, księżną Cambridge.

We wtorek Pałac Kensington poinformował o wizycie dodając, że odbędzie się ona na prośbę ministerstwa spraw zagranicznych i będzie miała miejsce na ‘początku 2018 roku’.

„To coś bardzo ekscytującego w stosunkach Wielkiej Brytanii ze Szwecją. Oczekujemy na to z niecierpliwością!” napisał brytyjski ambasador w Szwecji, David Cairns, na swoim twiterze.

Aidan Liddle z brytyjskiej ambasady w Szwecji także napisał, że ta wiadomość jest ‘ekscytująca’.

Margareta Thorgren zajmująca się kontaktami z prasą w szwedzkim dworze oficjalnie potwierdziła wizytę i powiedziała, że dokładna data zostanie dopiero ustalona.

W rozmowie z Aftonbladet Thorgren powiedziała, że członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej spotkają się ze szwedzkim królem, królowa, księżną Wiktorią oraz jej mężem księciem Danielem. Szczegóły spotkań i całej wizyty nie zostały jeszcze ustalone.

Brytyjska ambasada w Oslo także zamieściła tweety na temat wizyty: „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że książę i księżna Cambridge wkrótce odwiedzą Norwegię. Podkreślają oni wagę stosunków brytyjsko-norweskich.”

Niedawno ogłoszono także plan wizyty Księcia Williama w Finlandii, która jest planowana na koniec listopada tego roku. Ciężarna księżna Cambridge nie będzie mu towarzyszyła podczas tej wizyty z powodu częstych porannych mdłości.       

Strona główna Wiadomości Szwecja Książe Wiliam i księżna Kate odwiedzą Szwecję i Norwegię

Warto przeczytać

Rośnie liczba infekcji covidowych. Jest ich o 173% więcej niż we wrześniu

Szwecja przeżywa drugą falę zachorowań na koronawirusa – podobnie zresztą jak większość Europy Zachodniej. W ubiegłym tygodniu wskaźnik umieralności wyniósł 58,6 na...

Szwedzcy nauczyciele o islamskim radykalizmie i zabójstwie Paty’ego: „bądźmy gotowi, to dla nas rzeczywiste ryzyko”

Samuel Paty to francuski nauczyciel, który padł ofiarą brutalnego morderstwa. Uczył historii w szkole w Conflans-Sainte-Honorine, nieopodal Paryża. Na jednej z lekcji...

Szwecja na 15. miejscu rankingu umieralności z powodu koronawirusa

W Szwecji, na milion obywateli, 581 zmarło z powodu infekcji wywołanej koronawirusem. Plasuje to skandynawskie państwo na piętnastym miejscu w niechlubnym rankingu...