Książe Wiliam przyjedzie do Szwecji i Norwegii wraz ze swoją żoną Kate, księżną Cambridge.

We wtorek Pałac Kensington poinformował o wizycie dodając, że odbędzie się ona na prośbę ministerstwa spraw zagranicznych i będzie miała miejsce na ‘początku 2018 roku’.

„To coś bardzo ekscytującego w stosunkach Wielkiej Brytanii ze Szwecją. Oczekujemy na to z niecierpliwością!” napisał brytyjski ambasador w Szwecji, David Cairns, na swoim twiterze.

Aidan Liddle z brytyjskiej ambasady w Szwecji także napisał, że ta wiadomość jest ‘ekscytująca’.

Margareta Thorgren zajmująca się kontaktami z prasą w szwedzkim dworze oficjalnie potwierdziła wizytę i powiedziała, że dokładna data zostanie dopiero ustalona.

W rozmowie z Aftonbladet Thorgren powiedziała, że członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej spotkają się ze szwedzkim królem, królowa, księżną Wiktorią oraz jej mężem księciem Danielem. Szczegóły spotkań i całej wizyty nie zostały jeszcze ustalone.

Brytyjska ambasada w Oslo także zamieściła tweety na temat wizyty: „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że książę i księżna Cambridge wkrótce odwiedzą Norwegię. Podkreślają oni wagę stosunków brytyjsko-norweskich.”

Niedawno ogłoszono także plan wizyty Księcia Williama w Finlandii, która jest planowana na koniec listopada tego roku. Ciężarna księżna Cambridge nie będzie mu towarzyszyła podczas tej wizyty z powodu częstych porannych mdłości.       

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.