Gang “porywa” sklep spożywczy w Malmö i sprzedawał przez cały dzień towary

Cztery osoby zostały osadzonych w areszcie po tym jak siłą przepędzili oni pracowników sklepu spożywczego w Malmö i prowadzili sprzedaż aż do przybycia na miejsce policji.

Według gazety Sydsvenskan gang wcześniej wielokrotnie groził właścicielowi sklepu i żądał od niego pieniędzy, ale bez sukcesów. Dlatego w zeszłym tygodniu znów przybyli oni do sklepu.    

„Przyszli oni do sklepu i go zajęli. Właśnie tak. Wyrzucili osoby tam pracujące i sami zaczęli sprzedawać towary. Po prostu porwali sklep spożywczy!” Tak opisał sprawę komendant policji Mats Attin.

Na miejsce zostali wysłani policjanci w cywilu.

„Po informacji od właścicieli, policjanci w cywilu udali się na miejsce i upewnili się, że w sklepie przebywają cztery osoby. Przestawiali oni wyposażenie sklepu, mamy to nagrane na taśmie. To trwało co najmniej 24 godziny,” powiedział policjant. „Długo pracuję już w Malmö, ale czegoś takiego jeszcze nie widziałem.”

Wszyscy mężczyźni mają po dwadzieścia kilka lat. Jeden z nich, prawdopodobnie przywódca, ma już na koncie wcześniejsze wyroki. Pochodzi on z dzielnicy Seved w Malmö, gdzie według policji on i jego krewni mają duży udział w licznych tam działaniach przestępczych.

W poniedziałek sąd okręgowy w Malmö postanowił o dalszym umieszczeniu w areszcie mężczyzn podejrzanych o groźby i zajęcie mienia.

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Jak liczyć dni pobytu według nowego prawa dla pracowników najemnych w Szwecji

Jako dni pobytu w Szwecji liczy się tylko dni robocze, a nie dni wolne od pracy, takie jak weekendy,...

Król i królowa Szwecji otrzymali szczepionkę przeciw Covid-19

74-letni król Karol XVI Gustaf i 77-letnia królowa Szwecji Silvia otrzymali pierwszą dawkę szczepionki Covid-19. Król i królowa zostali zaszczepieni...

Jak liczyć dni pobytu według nowego prawa dla pracowników najemnych w Szwecji

Jako dni pobytu w Szwecji liczy się tylko dni robocze, a nie dni wolne od pracy, takie jak weekendy,...

Musisz przeczytać

Szwecja: Mężczyzna zastrzelony w restauracji w Märsta

Krótko po godzinie 19:00 w sobotę wieczorem policja otrzymała...