Kopenhaga ma swoją własną czcionkę

Ten artykuł został napisany zwykłą czcionką Arial, ale moglibyśmy zamiast niej użyć czcionki Kopenhaskiej, która według jej twórców ma pomóc rozreklamować duńską stolicę.

Trzech twórców stworzyło nową czcionkę zainspirowana duńską stolicą. Nowa czcionka, nazwana po prostu Kopnehaga, została zaprojektowana przez trzech doświadczonych projektantów, którzy uważają, że ich nowe dzieło pomoże miastu i będzie odgrywać ważną rolę w jego kampaniach reklamowych.

Twórcy na swojej stronie napisali “Krój pisma Kopenhaga jest inspirowany kulturą i widokami z miasta oraz krojem pisma duńskiego w XX wieku.”

“Został on specjalnie zaprojektowany dla Kopenhagi i stanie się ważnym elementem wyróżniającym naszą stolicę, dostrzeganym zarówno przez turystów jak i mieszkańców.”

Projekt czcionki został oparty na szczególnych cechach Kopenhagi.

“Czcionka Kopenhaga jest w swoim wyrazie szeroka i niska tak jak samo miasto. Litery mają lekko zaokrąglone rogi a ich delikatna forma wyraża przyjazne uczucia.”

Oprócz liter czcionka zawiera także serię symboli inspirowanych miastem, są wśród nich ogrody Tivoli, opera, kopenhaski ratusz oraz oczywiście rowerzyści.

czcionka1

Czcionka Kopenhaga została stworzona przez trójkę projektantów: Morten Rostgaard Olsen, Henrik Birkvig oraz Ole Søndergaard. Można ją bezpłatnie pobrać stąd.

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Szwecja: przerażająco dużo gwałtów na dzieciach w 2020 roku

Szwedzka Agencja Zapobiegania Przestępczości (Brå) opublikowała statystyki, z których wynika, że w 2020 roku wzrosła liczba zgłoszonych na policję...

Szwecja zakazuje wjazdu z Norwegii

Szwedzki rząd ogłosił w niedzielę zakaz wjazdu z Norwegii, aby zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się nowego wariantu koronawirusa. „Zakaz obowiązuje od...

Statystyki policyjne: rekordowa liczba eksplozji w Sztokholmie w 2020 roku

Nowo udostępnione statystyki policyjne wykazały, że w 2020 roku w Sztokholmie zanotowano rekordową liczbę eksplozji i detonacji. Wszystko to...

Musisz przeczytać

Szwecja: przerażająco dużo gwałtów na dzieciach w 2020 roku

Szwedzka Agencja Zapobiegania Przestępczości (Brå) opublikowała statystyki, z których...

Norwegia: fałszywe wyniki testów na obecność koronawirusa do kupienia w Polsce

Dziennikarze norweskiego serwisu informacyjnego „NRK Nyheter” nagłośnili, że w...