fbpx

Koniec z darmowymi balonami w McDonald’s

Szwedzki sektor McDonald’s różni się od pozostałych – dużo bardziej niż można by oczekiwać. Sieć restauracji nazywa się w tym kraju „Donken”, a w menu można znaleźć pozycje, których nie ma na liście znanej np. klientom z Polski. Te dania to przykładowo McFalafel oraz McVegan – burger wegański. Możliwe jest tu zamówienie dipu truflowego oraz frytek ze… słodkich ziemniaków.

W amerykańskich knajpach McDonald’s klienci zdziwiliby się, gdyby wręczono im balon. Podobnie w Polsce. Tymczasem w Szwecji to niemal normalne gdy pracownicy rozdają baloniki dzieciom bez wyraźnego powodu. Dla przyjemności obu stron.

Przez wiele lat balony symbolizowały rodzinną atmosferę sieci McDonald’s. Teraz dyrektor szwedzkiej gałęzi restauracji postanawia zrezygnować z tej dekoracji – wszystko w imię walki o poprawę naszego środowiska naturalnego. Od teraz balony będą gościły tylko w grach na Androidy i iOS, wykorzystujących technologię rozszerzonej rzeczywistości. Grę dostaniemy dzięki aplikacji mobilnej McDonald’s.

Ideę promuje nowa reklama telewizyjna, w której klienci i pracownicy restauracji dosłownie toną w morzu kolorowych balonów i nagle znikają. Następnie młodszy klient zaczyna grać w grę na swoim telefonie. „Mały wielki krok w kierunku bardziej zrównoważonej przyszłości. Duży na tyle, by coś zmienić” – taki slogan staje się puentą spotu reklamowego.

Jeśli dwieście lokalnych restauracji McDonald’s w Szwecji przestanie oferować klientom kolorowe baloniki, uda się zawalczyć o poprawę środowiska na Ziemi. Portal „En24” donosi, że za sprawą heroicznego gestu do środowiska przedostanie się o dziewięć ton mniej plastiku (nie sprecyzowano tylko, czy w ciągu pojedynczego roku, czy dłuższego okresu).

McDonald’s Sverige informuje, że realizacja planu zostanie wdrożona w trybie przyspieszonym. Jesienią szwedzka sieć wyeliminuje 50 ton plastiku ze swoich restauracji, a tam, gdzie będzie to potrzebne, wprowadzi papierowe słomki. Jakiś czas temu zrezygnowano już z plastikowych pokrywek do deseru McFlurry oraz sałatek.

Zgodnie z oświadczeniem McDonald’s Sverige, wszystkie jednorazowe opakowania plastikowe powinny zostać wyeliminowane do 2022 roku. Na stronie sieci można znaleźć informację, że tutejsze restauracje zasilane są energią elektryczną pozyskaną z odnawialnych źródeł. Szwedzki McDonald’s stosuje też taktykę recyklingu.

Nietypowa kampania: szwedzki McDonald’s umieścił na billboardach menu widziane z perspektywy dyslektyka.

Strona główna Wiadomości Szwecja Koniec z darmowymi balonami w McDonald's

Warto przeczytać

Szwecja na 15. miejscu rankingu umieralności z powodu koronawirusa

W Szwecji, na milion obywateli, 581 zmarło z powodu infekcji wywołanej koronawirusem. Plasuje to skandynawskie państwo na piętnastym miejscu w niechlubnym rankingu...

Szwecja: Försäkringskassan znów będzie wymagał zaświadczeń lekarskich od rodziców chorych dzieci

W marcu Szwedzka Agencja Ubezpieczeń Społecznych (Försäkringskassan) obwieściła, że nie jest wymagane zaświadczenie lekarskie od rodziców, którzy ubiegają się o zasiłek chorobowy...

Rośnie liczba infekcji covidowych. Jest ich o 173% więcej niż we wrześniu

Szwecja przeżywa drugą falę zachorowań na koronawirusa – podobnie zresztą jak większość Europy Zachodniej. W ubiegłym tygodniu wskaźnik umieralności wyniósł 58,6 na...