fbpx

Kobieta z Göteborg cudem uniknęła śmierci po tym jak brat przystawił jej pistolet do głowy i nacisnął spust

Mężczyzna w wieku ponad 40 lat został aresztowany w Göteborgu po tym jak próbował zastrzelić swoją siostrę, ale nie udało mu się to, gdyż broń nie wystrzeliła.

Według gazety Göteborgs Posten (GP) mężczyzna w piątek przyłożył załadowaną broń do głowy. Jednak, kiedy pociągnął za spust strzał nie padł.

Kobieta przyjechała odwiedzić brata, gdyż martwiła się o jego zdrowie. Kiedy spotkali się oni przed jego mieszkaniem w centrum miasta, próbowała ona go uspokoić. Jednak wtedy mężczyzna wyciągnął broń.

„To było oczywiście okropne przeżycie dla niej. Nie wiadomo, dlaczego broń nie wypaliła. Nasi technicy wciąż prowadzą badania,” powiedział GP prokurator Johan Udén.

Mężczyzna został aresztowany, jest podejrzany o usiłowanie morderstwa oraz przestępstwa dotyczące posiadania broni. Będzie on także skierowany na obserwację psychiatryczną.

Mężczyzna był już wcześniej karany za przestępstwa związane z bronią, przemocą oraz narkotykami.

Strona główna Szwecja Göteborg Kobieta z Göteborg cudem uniknęła śmierci po tym jak brat przystawił jej...

Warto przeczytać

Szwecja: poluzowane zostaną restrykcje covidowe wobec seniorów

Szwecja wprowadza obostrzenia regionalne z powodu pandemii koronawirusa – na pierwszy ogień poszła Uppsala. 170 tys. mieszkańców regionu poproszono, by pracowali zdalnie...

Silniejsze restrykcje epidemiczne od 19 października. Co musisz wiedzieć?

W przyszłym tygodniu w Szwecji ponownie zaostrzone zostaną restrykcje epidemiczne. Regionalnym władzom umożliwione zostanie wprowadzenie dodatkowych wytycznych, np. w kwestii zakupów w...

Koronawirus w Szwecji – RAPORT

Szwedzka służba zdrowia bije na alarm: w niektórych regionach kraju znów rośnie liczba infekcji koronawirusowych. W minionym tygodniu w aglomeracji sztokholmskiej aż...