fbpx

Kobiecie poradzono by wzięła paracetamol chwilę później urodziła w toalecie

Kobieta zadzwoniła do szpitala w Ystad w południowej Szwecji skarżąc się na bóle brzucha, doradzono jej wzięcie paracetamolu. Chwilę później w toalecie urodziła dziecko.

Gazeta Expressen opisuje, że kobieta z zachodniej Szwecji będąca w 31 tygodniu ciąży w trakcie wizyty wielkanocnej w południowej Szwecji dostała bólów dolnej części brzucha.

Zadzwoniła ona na zdrowotną infolinię, gdzie doradzono jej udanie się do szpitala w celu wykluczenia infekcji dróg moczowych. Odział chirurgii ogólnej szpitala w Ystad odesłał ja na oddział położnictwa i ginekologii, gdzie stwierdzono u niej ślady krwi w moczu.

Według raportu Szwedzkiego Inspektoratu Zdrowia i Opieki, do którego dotarło Expressen, zapisano jej lekarstwa na infekcję dróg moczowych i polecono udać się na wizytę u jej położnej po weekendzie.     

Później tego samego wieczora kobieta ponownie skontaktowała się ze szpitalem, jednak badanie CTG i dopochwowe USG nie wykazały niczego niepokojącego i ponownie została ona odesłana do domu.

„W domu byłam o 1:30 nad ranem i miałam takie bóle, że uginały się pode mną nogi,” napisała kobieta w swoim raporcie.

Jej mąż ponownie zadzwonił do szpitala, wyjaśniając że jego żona ma takie bóle, że nie jest w stanie mówić, jednak doradzono mu, żeby wzięła Alvedon – szwedzki lek przeciwbólowy zawierający paracetamol.

Kobieta napisała w swoim raporcie dla Szwedzkiego Inspektoratu Zdrowia i Opieki, że zwymiotowała pobiegła do łazienki miała trzy skurcze i urodziła syna na krześle w łazience.

„Po 28 minutach pojawiła się karetka i pojechałam do Ystad,” napisała.

Expressen donosi, że dziecko oraz pierwszy raz rodząca matka są dzisiaj w dobrym zdrowiu, jednak domaga się ona od władz lekarskich dokładnego zbadania jej historii.

„Chcę, żeby przeprowadzili śledztwo i może nauczyli się czegoś na tym przykładzie, żeby ktoś inny mógł uniknąć rodzenia 9 tygodni za wcześnie, na krześle w łazience i czekania 28 minut na przyjazd karetki. Nie chcę nawet myśleć co mogło by się stać gdyby przy porodzie coś poszło nie tak,” napisała kobieta.

Szwedzka opieka nad kobietami w ciąży i rodzącymi znalazła się ostatnio na cenzurowanym z powodu braku miejsc w szpitalach. Wcześniej w tym roku dziecko zmarło gdy kobieta w zaawansowanej ciąży została odesłana z przepełnionego szpitala w południowej Szwecji, pomimo oznak stanu przed-rzucawkowego.

Strona główna Wiadomości Szwecja Kobiecie poradzono by wzięła paracetamol chwilę później urodziła w toalecie

Warto przeczytać

Silniejsze restrykcje epidemiczne od 19 października. Co musisz wiedzieć?

W przyszłym tygodniu w Szwecji ponownie zaostrzone zostaną restrykcje epidemiczne. Regionalnym władzom umożliwione zostanie wprowadzenie dodatkowych wytycznych, np. w kwestii zakupów w...

Prawie 30 mld koron przeznaczonych zostanie na wojsko szwedzkie

Szwedzki rząd zapowiedział, że budżet na wojskowość i obronę państwa zostanie zwiększony o 40 procent w ciągu najbliższych czterech lat. W obliczu...

Sztokholmskie kluby i restauracje pod lupą inspektoratu sanitarnego

Inspektorat sanitarny weźmie pod lupę nowo otwarte kluby nocne w Sztokholmie. Powód? Wysyp zdjęć publikowanych w mediach społecznościowych, na których widać, że...