fbpx

Policja prowadzi śledztwo w sprawie wybuchu w bloku mieszkalnym w Malmö

W piątek rano duża eksplozja spowodowała wiele uszkodzeń w budynku mieszkalnym w położonym na południu Szwecji mieście Malmö. Policja uważa, że był to wybuch dynamitu.

„Szczęśliwe nikogo nie było w bezpośredniej bliskości wybuchu, gdyż taka osoba prawdopodobnie by zginęła,” powiedział przedstawiciel policji Hans Nilsson.

Håkan Larsson z policji w Malmö powiedział, że mimo tego, że nikomu nic się nie stało to jednak poważnie ucierpiał sam budynek.

„Są to bardzo poważne uszkodzenia, zarówno drzwi wejściowych jak i klatki schodowej, drzwi windy a nawet drzwi kilku mieszkań,” powiedział funkcjonariusz. „Było bardzo dużo odłamków.”

Według policyjnych specjalistów był to prawdopodobnie wybuch dynamitu.

„Duży kamień przeleciał nad 3 piętrowym budynkiem stojącym naprzeciwko i wylądował w salonie mieszkania na 3 piętrze budynku stojącego za nim, w odległości jakieś 80 metrów od miejsca wybuchu. Więc była to bardzo silna eksplozja,” powiedział Hans Nilsson.

Wybuch miał miejsce tuż przed 1 w nocy w piątek.

Policja w nocy odgrodziła teren, na którym pracowali policyjni technicy oraz śledczy, ale rankiem opuścili już oni miejsce zdarzenia.

W tej sprawie nikt jeszcze nie został zatrzymany.  

Strona główna Gangi w Szwecji Policja prowadzi śledztwo w sprawie wybuchu w bloku mieszkalnym w Malmö

Warto przeczytać

Koronawirus w Szwecji nie odpuszcza

Szpital Uniwersytecki Sahlgrenska w Göteborgu wydał ostrzeżenie, że liczba przyjęć związanych z koronawirusem wzrosła w ciągu ostatnich dwóch tygodni, po gwałtownym spadku od...

Białe noce w Kirunie. Słońce nie zajdzie tu przez najbliższe dwa miesiące.

W Kirunie, najdalej wysuniętym na północ mieście szwedzkim, nastały tak zwane dni polarne (lub białe noce). Słońce nie zajdzie w tym...

Tegnell krytykuje włoską służbę zdrowia. Ambasador Włoch: „Pandemia to nie zawody sportowe”.

Ambasadorowi Włoch w Sztokholmie nie spodobała się ostatnia wypowiedź głównego epidemiologa państwowego. Przypomnijmy: Anders Tegnell stwierdził ostatnio, że szwedzka służba zdrowia powinna...