-Reklama-

W piątek rano duża eksplozja spowodowała wiele uszkodzeń w budynku mieszkalnym w położonym na południu Szwecji mieście Malmö. Policja uważa, że był to wybuch dynamitu.

„Szczęśliwe nikogo nie było w bezpośredniej bliskości wybuchu, gdyż taka osoba prawdopodobnie by zginęła,” powiedział przedstawiciel policji Hans Nilsson.

Håkan Larsson z policji w Malmö powiedział, że mimo tego, że nikomu nic się nie stało to jednak poważnie ucierpiał sam budynek.

„Są to bardzo poważne uszkodzenia, zarówno drzwi wejściowych jak i klatki schodowej, drzwi windy a nawet drzwi kilku mieszkań,” powiedział funkcjonariusz. „Było bardzo dużo odłamków.”

Według policyjnych specjalistów był to prawdopodobnie wybuch dynamitu.

„Duży kamień przeleciał nad 3 piętrowym budynkiem stojącym naprzeciwko i wylądował w salonie mieszkania na 3 piętrze budynku stojącego za nim, w odległości jakieś 80 metrów od miejsca wybuchu. Więc była to bardzo silna eksplozja,” powiedział Hans Nilsson.

Wybuch miał miejsce tuż przed 1 w nocy w piątek.

Policja w nocy odgrodziła teren, na którym pracowali policyjni technicy oraz śledczy, ale rankiem opuścili już oni miejsce zdarzenia.

W tej sprawie nikt jeszcze nie został zatrzymany.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.