fbpx

J.K. Rowling powiedziała, że nauka w Hogwarcie jest darmowa,

Przez lata, wielu Mugoli podejmowało się ciężkiego zadania ustalenia jak dużo galeonów kosztuje rok nauki w Hogwarcie. Ostatnio, niejaki Mic ‘obliczył’, że czesne wynosi $43,031 (~160 000 zł) oraz $1,031(~3500 zł) na dodatkowe wydatki na niezbędne przybory szkolne.

Jednak J.K. Rowling nigdy nie przepuszcza okazji do sprostowania błędnych teorii na Twiterze, więc tym razem też tak zrobiła.

J. K. Rowling napisała, że Ministerstwo Magii pokrywa wydatki na edukacje magiczną, ponieważ oprócz tego, że Dementorzy i Czarny Lord próbują cię zabić, to jednak czarodziejski świat jest utopią.

tw1 Emmaline: Z moimi przyjaciółmi mieliśmy bardzo intensywną debatę na temat wysokości czesnego w Hogwarcie. Dziękuję @micnews. Podwójne podziękowania dla @jk_rowling.

J. K. Rowling: Nie ma żadnego czesnego! Ministerstwo Magii pokrywa wszystkie koszty edukacji magicznej!

Będziesz musiał jednak sięgnąć do banku Gringotta po pieniądze na szaty i czarodziejskie różdżki. Ale bądź pewny: Dumbledore nie przywita cię w Hogwarcie swoją własną wersją “Suko lepiej miej moje pieniądze!”

 

 

Strona główna Wiadomości J.K. Rowling powiedziała, że nauka w Hogwarcie jest darmowa,

Warto przeczytać

Tegnell: „Gdyby tylko można było cofnąć czas…”

Szwedzka strategia walki z koronawirusem okazała się kontrowersyjna. Przypomnijmy: podczas gdy większość państw Europy zdecydowała się na bezwzględny lockdown, w Szwecji życie...

Demonstracje antyrasistowskie w Sztokholmie i Helsinkach

W Sztokholmie i Helsinkach w tym tygodniu odbyły się jednocześnie dwie demonstracje, popierające ruch #BlackLivesMatter. W stolicy Finlandii manifestacja przebiegła bezproblemowo. Gorzej...

Szpital polowy w Sztokholmie zostanie zlikwidowany

Szpital polowy postawiony w południowej części Sztokholmu zostanie zamknięty. Lekarze nie mieli jeszcze okazji przyjąć tu pacjentów. Plan był taki, by w...