J.K. Rowling powiedziała, że nauka w Hogwarcie jest darmowa,

Przez lata, wielu Mugoli podejmowało się ciężkiego zadania ustalenia jak dużo galeonów kosztuje rok nauki w Hogwarcie. Ostatnio, niejaki Mic ‘obliczył’, że czesne wynosi $43,031 (~160 000 zł) oraz $1,031(~3500 zł) na dodatkowe wydatki na niezbędne przybory szkolne.

Jednak J.K. Rowling nigdy nie przepuszcza okazji do sprostowania błędnych teorii na Twiterze, więc tym razem też tak zrobiła.

J. K. Rowling napisała, że Ministerstwo Magii pokrywa wydatki na edukacje magiczną, ponieważ oprócz tego, że Dementorzy i Czarny Lord próbują cię zabić, to jednak czarodziejski świat jest utopią.

tw1 Emmaline: Z moimi przyjaciółmi mieliśmy bardzo intensywną debatę na temat wysokości czesnego w Hogwarcie. Dziękuję @micnews. Podwójne podziękowania dla @jk_rowling.

J. K. Rowling: Nie ma żadnego czesnego! Ministerstwo Magii pokrywa wszystkie koszty edukacji magicznej!

Będziesz musiał jednak sięgnąć do banku Gringotta po pieniądze na szaty i czarodziejskie różdżki. Ale bądź pewny: Dumbledore nie przywita cię w Hogwarcie swoją własną wersją “Suko lepiej miej moje pieniądze!”

 

 

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Norwegia izoluje się – zamyka granicę

Norwegia ogłosiła w środę, że zamknie swoje granice dla prawie wszystkich nierezydentów, aby uniknąć rozprzestrzeniania się nowych szczepów koronawirusa. „Od...

Sztokholm: dwa ataki na ten sam kościół w ciągu zaledwie tygodnia

W okręgu Spånga-Tensta, w zachodniej części Sztokholmu, stoi zabytkowy kościół Spånga, którego najstarsza część wybudowana została około 1175–1200 roku....

Szwecja: przerażająco dużo gwałtów na dzieciach w 2020 roku

Szwedzka Agencja Zapobiegania Przestępczości (Brå) opublikowała statystyki, z których wynika, że w 2020 roku wzrosła liczba zgłoszonych na policję...

Musisz przeczytać

Norwegia izoluje się – zamyka granicę

Norwegia ogłosiła w środę, że zamknie swoje granice dla...

Twórcy filmu dokumentalnego o MF Estonia mogą trafić do więzienia

Dwaj filmowcy, którzy za sprawą swojego dokumentu rzucili nowe...