fbpx

J.K. Rowling powiedziała, że nauka w Hogwarcie jest darmowa,

Przez lata, wielu Mugoli podejmowało się ciężkiego zadania ustalenia jak dużo galeonów kosztuje rok nauki w Hogwarcie. Ostatnio, niejaki Mic ‘obliczył’, że czesne wynosi $43,031 (~160 000 zł) oraz $1,031(~3500 zł) na dodatkowe wydatki na niezbędne przybory szkolne.

Jednak J.K. Rowling nigdy nie przepuszcza okazji do sprostowania błędnych teorii na Twiterze, więc tym razem też tak zrobiła.

J. K. Rowling napisała, że Ministerstwo Magii pokrywa wydatki na edukacje magiczną, ponieważ oprócz tego, że Dementorzy i Czarny Lord próbują cię zabić, to jednak czarodziejski świat jest utopią.

tw1 Emmaline: Z moimi przyjaciółmi mieliśmy bardzo intensywną debatę na temat wysokości czesnego w Hogwarcie. Dziękuję @micnews. Podwójne podziękowania dla @jk_rowling.

J. K. Rowling: Nie ma żadnego czesnego! Ministerstwo Magii pokrywa wszystkie koszty edukacji magicznej!

Będziesz musiał jednak sięgnąć do banku Gringotta po pieniądze na szaty i czarodziejskie różdżki. Ale bądź pewny: Dumbledore nie przywita cię w Hogwarcie swoją własną wersją “Suko lepiej miej moje pieniądze!”

 

 

Strona główna Wiadomości J.K. Rowling powiedziała, że nauka w Hogwarcie jest darmowa,

Warto przeczytać

Tegnell o wzroście zachorowań na koronawirusa: „zmierzamy w złym kierunku”

Szwecja. Podczas gdy premier znów ostrzega obywateli, by stosowali się do restrykcji i nakazów, obowiązujących od początku pandemii koronawirusa, Andersowi Tegnellowi zbiera...

Szwecja: „klany” gangsterskie sprawują władzę nad dzielnicami dużych miast

Szwedzka policja ma trudności w zapanowaniu nad „klanami” gangsterskimi, które korzystają rzekomo z własnego wymiaru sprawiedliwości i przyczyniają się do wzrostu brutalnych...

Jedyny taki sklep w Szwecji: kupicie tu zarówno “śmieci”, jak i wysokiej klasy odzież.

Anna Bergstrom wpadła na pomysł nietypowego biznesu. Postanowiła otworzyć centrum handlowe, w którym nabyć można produkty używane. Nie jest to jednak standardowy...