Islamofobiczne prowokacje: starcia w Oslo i Malmö

„Święto profanacji” w Oslo w Norwegii i spalony Koran w Malmö w Szwecji: prowokacje grup ekstremistycznych w ten weekend doprowadziły do ​​starć z kontrdemonstrantami i policją.

Publicznie rozdarte stron Koranu ten akt prowokacji był punktem kulminacyjnym wiecu zorganizowanego w sobotę w Oslo przez antymuzułmańską grupę SIAN na rzecz powstrzymania islamizacji Norwegii. Garstka zwolenników wzięła udział w czymś, co nazwali „partią profanacji”.

Zorganizowano kontrdemonstrację, aby potępić te rasistowskie akty. Eskalowało do przemocy, gdy aktywista podniósł Koran i wyrwał z niej strony ze świętej księgi muzułmanów.

Policja interweniowała, aby oddzielić dwie rywalizujące grupy. Aresztowano około trzydziestu osób, nie było żadnych obrażeń.

Na początku przez miasto maszerowała duża liczba ludzi, robiąc tylko hałas ” – powiedział przedstawiciel policji w Oslo. „ Byli wtedy agresywni wobec niektórych ludzi. Zaatakowali jednego, a także wyrządzili szkody. Próbowaliśmy utrzymać pozycję obronną, mając nadzieję, że przemoc ustąpi, ale w końcu byliśmy zmuszeni do interwencji”.

Zamieszki w Malmö

Starcia wybuchły w piątek wieczorem w trzecim co do wielkości mieście w kraju, Malmö. Przemoc nastąpiła również po prowokacji. Koran został spalony przez grupę związaną z duńską skrajnie prawicową partią „Stram Kurs”

Kilka osób zostało aresztowanych, niektóre z powodu przemocy wobec policji, inne za podżeganie do nienawiści.

Strona główna Wiadomości Norwegia Islamofobiczne prowokacje: starcia w Oslo i Malmö

Warto przeczytać

Norweska policja znajduje ponad 700 kilogramów haszyszu w polskim traktorze

Norweg i Litwin zostali aresztowani w zeszłą sobotę po tym, jak policja znalazła ponad 700 kilogramów haszyszu w przyczepie w Skien. Skonfiskowana ilość jest jedną...

Nowe prawo podatkowe dla pracowników najemnych w Szwecji od 1 stycznia 2021 roku.

Jaki podatek najlepiej wybrać dla pracowników najemnych w Szwecji? Czy polskie firmy jednoosobowe muszą płacić podatek w Szwecji od 1 stycznia 2021 roku? Jaki podatek najlepiej...

Nowe prawo podatkowe dla pracowników najemnych w Szwecji od 1 stycznia 2021

Szwedzki rząd zdecydował, że termin "pracodawca ekonomiczny" powinien zostać wprowadzony przy opodatkowaniu pracowników najemnych, którzy tymczasowo pracują w Szwecji i którzy są częścią działalności...