fbpx

Dwóch mężczyzn poważnie rannych w strzelaninie w Malmö

Dwóch dwudziestokilkuletnich mężczyzn zostało poważnie rannych w niedzielnej strzelaninie w centrum kulturowym w Malmö.

Strzelanina miała miejsce w niedzielę, tuż przed 6 rano, w Föreningarnas Hus – centrum kulturowym w dzielnicy Sofielund w Malmö.

Dwóch mężczyzn około 20 i 25 lat, zostało poważnie rannych, lżejsze obrażenia odniósł jeden nastolatek.

Według lokalnej gazety Sydsvenskan w lokalu odbywała się duża impreza, podczas której co najmniej dwie osoby wzięły udział w bójce.

„On trzymał broń i krzyczał ‘Kto uderzył mojego brata?’. Następnie zaczął wściekle strzelać po całym pomieszczeniu,” powiedziała kobieta biorąca udział w przyjęciu.

Świadkowie powiedzieli Sydsvenskan, że ranne zostały osoby tańczące na parkiecie. Jedna osoba miała zostać trafiona w klatkę piersiową. Według świadka sprawca oddał pięć albo sześć strzałów.

„Jestem przerażony, nie wiedziałem czy to film czy to się dzieje naprawdę,” powiedział świadek.

W tej sprawie nikogo jeszcze nie zatrzymano a funkcjonariusze policji pełnią na wszelki wypadek straż przy ofiarach przebywających w szpitalu w Malmö.

Strona główna Wiadomości Szwecja Dwóch mężczyzn poważnie rannych w strzelaninie w Malmö

Warto przeczytać

Szwecja: poluzowane zostaną restrykcje covidowe wobec seniorów

Szwecja wprowadza obostrzenia regionalne z powodu pandemii koronawirusa – na pierwszy ogień poszła Uppsala. 170 tys. mieszkańców regionu poproszono, by pracowali zdalnie...

Silniejsze restrykcje epidemiczne od 19 października. Co musisz wiedzieć?

W przyszłym tygodniu w Szwecji ponownie zaostrzone zostaną restrykcje epidemiczne. Regionalnym władzom umożliwione zostanie wprowadzenie dodatkowych wytycznych, np. w kwestii zakupów w...

Koronawirus w Szwecji – RAPORT

Szwedzka służba zdrowia bije na alarm: w niektórych regionach kraju znów rośnie liczba infekcji koronawirusowych. W minionym tygodniu w aglomeracji sztokholmskiej aż...