fbpx

Szwecja policja udaremniła rekordowy przemyt narkotyków przez most Öresund

Służby celne w Malmö prowadzą postępowanie w sprawie największego do tej pory przemytu narkotyków poprzez most Öresund. Zatrzymano ciężarówkę z prawie toną konopi i amfetaminy.

„Wyjątkowy duża partia narkotyków zmierzała do naszego kraju,” powiedział przedstawiciel Szwedzkiego Biura Celnego (Tullverket).

Zatrzymania dokonano w marcu w Lernacken przy przekraczaniu mostu Öresund z Danii. Ciężarówka została wytypowana do kontroli przez pracujących tam celników.

Kierowca został zatrzymany i jeszcze tego samego dnia stanął przed sądem w Malmö. Ponieważ zagrożony jest on karą do 6 lat więzienia, pozostaje on wciąż w areszcie.

Według gazety Aftonbladet kierowca ma ponad 60 lat i jest Duńczykiem mieszkającym w Hiszpanii.

Celnicy nie komentują szerzej tej sprawy.

„Możemy potwierdzić, że mamy przypadek bardzo dużego przemytu narkotyków,” powiedziała ich rzeczniczka Karolina Lönnqvist.

To największa do tej pory powstrzymana próba przemytu narkotyków w Skanii, południowym regionie, przez który napływa większość narkotyków do kraju.

Strona główna Wiadomości Szwecja Szwecja policja udaremniła rekordowy przemyt narkotyków przez most Öresund

Warto przeczytać

Silniejsze restrykcje epidemiczne od 19 października. Co musisz wiedzieć?

W przyszłym tygodniu w Szwecji ponownie zaostrzone zostaną restrykcje epidemiczne. Regionalnym władzom umożliwione zostanie wprowadzenie dodatkowych wytycznych, np. w kwestii zakupów w...

Prawie 30 mld koron przeznaczonych zostanie na wojsko szwedzkie

Szwedzki rząd zapowiedział, że budżet na wojskowość i obronę państwa zostanie zwiększony o 40 procent w ciągu najbliższych czterech lat. W obliczu...

Sztokholmskie kluby i restauracje pod lupą inspektoratu sanitarnego

Inspektorat sanitarny weźmie pod lupę nowo otwarte kluby nocne w Sztokholmie. Powód? Wysyp zdjęć publikowanych w mediach społecznościowych, na których widać, że...