Szwecja policja udaremniła rekordowy przemyt narkotyków przez most Öresund

Służby celne w Malmö prowadzą postępowanie w sprawie największego do tej pory przemytu narkotyków poprzez most Öresund. Zatrzymano ciężarówkę z prawie toną konopi i amfetaminy.

„Wyjątkowy duża partia narkotyków zmierzała do naszego kraju,” powiedział przedstawiciel Szwedzkiego Biura Celnego (Tullverket).

Zatrzymania dokonano w marcu w Lernacken przy przekraczaniu mostu Öresund z Danii. Ciężarówka została wytypowana do kontroli przez pracujących tam celników.

Kierowca został zatrzymany i jeszcze tego samego dnia stanął przed sądem w Malmö. Ponieważ zagrożony jest on karą do 6 lat więzienia, pozostaje on wciąż w areszcie.

Według gazety Aftonbladet kierowca ma ponad 60 lat i jest Duńczykiem mieszkającym w Hiszpanii.

Celnicy nie komentują szerzej tej sprawy.

„Możemy potwierdzić, że mamy przypadek bardzo dużego przemytu narkotyków,” powiedziała ich rzeczniczka Karolina Lönnqvist.

To największa do tej pory powstrzymana próba przemytu narkotyków w Skanii, południowym regionie, przez który napływa większość narkotyków do kraju.

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Szwecja: surowsze restrykcje covidowe

W czwartek rząd Szwecji zaktualizował ogólnopaństwowe restrykcje dotyczące koronawirusa. Johan Carlson, dyrektor generalny Agencji Zdrowia Publicznego, podkreśla, że choć...

Polsko-szwedzki film zgarnia europejskie nagrody

„Sweat” to polsko-szwedzka koprodukcja, za którą odpowiadają m.in. Svenska Filminstitutet, Polski Instytut Sztuki Filmowej, EC1 Łódź oraz Canal+ Polska....

Szwecja: w 2020 roku mniejszościom etnicznym wypłacono prawie 20 mln koron

Na przestrzeni 2020 roku Agencja ds. Młodzieży i Społeczeństwa Obywatelskiego (Myndigheten för ungdoms- och civilsamhällesfrågor, MUCF) wypłaciła miliony koron...

Musisz przeczytać

Szwecja: surowsze restrykcje covidowe

W czwartek rząd Szwecji zaktualizował ogólnopaństwowe restrykcje dotyczące koronawirusa....

Gmina Botkyrka pod Sztokholmem: płonie 100 tys. ton śmieci

W ciągu ostatnich dni mieszkańcy pewnych obszarów Sztokholmu mogli...