fbpx

Duńskie gangi uliczne zaczynają działać w Szwecji

Gang ‘Wierni Rodzinie’ z kopenhaskiej dzielnicy Nørrebro zaczął działać także w Szwecji.

Szwedzka policja powiedziała duńskiej gazecie Ekstra Bladet, że gang stara się zaznaczyć swoją obecność w Malmö i w Helsingborgu.

„Wiemy, że byli oni w Malmö i starają się tutaj rozpocząć swoją działalność, wiemy także, że ‘Wierni Rodzinie’ są także zainteresowani działaniem w Helsingborgu,” powiedział rzecznik policji w Malmö Nils Norling.

Kopenhaska policja potwierdziła duńskiej agencji Ritzau, że ‘Wierni Rodzinie’ próbują rozszerzyć swoje wpływy na Szwecję.

Gang ‘Wierni Rodzinie’ (Familia Bgp Tingbjerg)rozpoczął swoje działania w 2013 roku i o tego czasu brał udział w licznych konfliktach między rywalizującymi grupami, które regularnie próbują rozciągnąć swój obszar działania poza Kopenhagę, na inne duńskie miasta, między innymi Aarhus.

Policja w Kopenhadze i Aarhus ustanowiły specjalne strefy w tych miastach, gdzie mogą przeszukać bez powodu każdego przechodnia i próbują a ten sposób walczyć z rozprzestrzenianiem się gangów.

Przejęcie przez gang Malmö mogłoby doprowadzić do zakończenia konfliktów między lokalnymi organizacjami w tym mieście, które kosztowały w zeszłym roku życie 11 osób.

Norling powiedział gazecie Ekstra Bladet, że gang z pewnością chce wykorzystać brak jednej silnej organizacji w mieście i przejąć władzę.

„Spodziewamy się, że gangi takiej jak ‘Wierni Rodzinie’ spróbują zająć wolne miejsce w Malmö, podobna sytuacja jest w Helsingborgu.”

Przywódca gangu Shuaib Khan potwierdził, że grupa wzięła na celownik dwa szwedzkie miasta, ale zaprzeczył twierdzeniom, że ‘Wierni Rodzinie’ są organizacja kryminalną.

„Jesteśmy bractwem, więc nie otwieramy nowych oddziałów, żeby popełniać przestępstwa, ale żeby powiększyć i wzbogacić nasze bractwo,” napisał on w oświadczeniu wydrukowanym przez Ekstra Bladet.    

Oprócz Kopenhagi i Aarhus, ‘Wierni Rodzinie’ mają także swoje oddziały w takich duńskich miastach jak Helsingør, Køge, Hillerørd oraz Nivå.

Strona główna Uncategorized Duńskie gangi uliczne zaczynają działać w Szwecji

Warto przeczytać

Szwecja: Syryjczyk, który zgwałcił 12-letnią dziewczynkę w publicznej toalecie, skazany na rozmowy na temat płci

Młody Syryjczyk uniknął deportacji i więzienia po tym, jak został skazany przez szwedzki sąd za zgwałcenie 12-letniej dziewczynki w publicznej toalecie w...

Dania żąda negatywnego wyniku testu Covid-19 na granicy od członków rodziny i pracowników zagranicznych

Dania wymaga obecnie od osób z określonych krajów przedstawienia negatywnego wyniku testu Covid-19 przy wjeździe do Danii w celach zawodowych lub rodzinnych.

Jak przebiega druga fala epidemii koronawirusa w Szwecji?

W Szwecji zaobserwować można wzrost liczby infekcji koronawirusowych, ale wciąż nie został wprowadzony bezwzględny lockdown. Stosowanie środków przymusu zwyczajnie nie sprawdziłoby się...