Całe szwedzkie miasto nominowane do nagrody dla najlepszych restauracji

Szwedzkie miasto Falkenberg otrzymało nominację do nagrody White Guide. Po raz pierwszy w 13-letniej historii tego przewodnika po restauracjach pośród nominowanych do nagrody znalazło się całe miasto.

Falkenberg, zamieszkałe przez 24 tysiące mieszkańców, położone w południowo-zachodniej Szwecji zostało nominowane w kategorii ‘Warte odwiedzenia’. To jedna z 13 kategorii w których przyznawane są nagrody restauracjom i innym miejscom, gdzie można dobrze zjeść.

„Tak dużo się dzieje w różnych miejscach w Falkenberg. Falkenberg to wspaniałe miejsce dla przedsiębiorców i dla gastronomi,” powiedział Mikael Mölstad, redaktor i założyciel przewodnika.

White Guide jak sam podaje jest wiodącym przewodnikiem po skandynawskich restauracjach. W ostatniej edycji opisanych i ocenionych zostało ponad 600 lokali.

W Falkenberg informacja o nominacji znalazła się na pierwszych stronach lokalnych gazet.

„To naprawdę świetna sprawa zostać tak uhonorowanym poprzez nominację, to pozwala nam pochwalić się tym co w Falkenberg mamy najlepszego. Trzeba dodać, że to efekt wspólnego wysiłku. Uwielbiamy ze sobą współpracować i nawzajem sprawiamy, że stajemy się lepsi. Dzięki tej nominacji dowie się o tym cała Szwecja,” powiedział na wieść o nominacji Johan Bildberg, członek lokalnego stowarzyszenia produkującego żywność Skafferi.

Zwycięzcy wszystkich kategorii nagrody przewodnika White Guide, między innymi restauracja roku, wschodząca gwiazda roku i pionier roku, zostaną ogłoszeni 5 marca.

Strona główna Wiadomości Szwecja Całe szwedzkie miasto nominowane do nagrody dla najlepszych restauracji

Warto przeczytać

Telewizyjne przemówienie premiera Stefana Löfvena do narodu

Oto pełna transkrypcja przemówienia premiera Stefana Löfvena do narodu w sprawie koronawirusa w niedzielny wieczór. (przetłumaczone szybko po emisji, więc przepraszamy za wszelkie błędy) Dziś...

Fiński prom osiadł na mieliźnie na Bałtyku z 429 pasażerami na pokładzie

Statek należący do Viking Line "Grace", który pływa między fińskim portem w Turku a stolicą Szwecji Sztokholmem uderzył w skały w sobotę o 14:15...

Nowe, oficjalne przepisy w Szwecji: zakaz zgromadzeń w gronie więcej niż 8 osób

W poniedziałek na konferencji poświęconej epidemii koronawirusa władze Szwecji poinformowały, że wprowadzony zostanie zakaz zgromadzeń publicznych w gronie więcej niż ośmiu osób. Przepisy wynikają...