Nastolatek pobił siostrę, bo ta nie chciała chodzić z zasłoniętą twarzą

Dziewiętnastolatek ze Szwecji został oskarżony o pobicie, po tym jak uderzał on 14-letnią siostrę kijem baseballowym za to, że nie chciała ona nosić islamskiej zasłony twarzy.

Młody mężczyzna mieszkający w gminie Karlskrona stanął w zeszłym tygodniu przed sądem okręgowym w Blekinge oskarżony o napaść i pobicie. Według oskarżenia miał on wielokrotnie uderzyć swoją młodszą siostrę kijem baseballowym krzycząc”załóż zasłonę”.

Dziewiętnastolatek powiedział, że zdenerwował się na siostrę, gdy zobaczył, że wróciła ona wraz ze swoją matką z zakupów, w czasie których miała odsłoniętą twarz. Kiedy zapytał się on czemu nie nosi zasłony, siostra nie odpowiedziała mu. Wtedy poszedł do swojego pokoju po kij baseballowy, którym następnie uderzył siostrę w głowę, ręce oraz nogi.

Starsza siostra wezwała policję. Kiedy funkcjonariusze przybyli na miejsce zatrzymali mężczyznę, który powiedział, że siostry nie bił mocno, odmówił jednak podania powodu takiego zachowania.

Tak zwana kultura honoru stała się w ostatnim czasie często omawianym tematem w Szwecji, gdyż aż 240,000 młodych osób z imigranckim pochodzeniem pozostaje pod jej wpływem.

Dilek Baladiz z ośrodka pomocy ofiarom przemocy honorowej mówi, że w ostatnich latach liczba kobiet szukających pomocy dramatycznie wzrosła. Od największego nasilenia przyjazdu imigrantów w 2015 roku ten wzrost wyniósł 50 procent.

„W niektórych obszarach sytuacja znacznie się pogorszyła. Im więcej osób wyznających takie zasady znajduje się w jakimś obszarze tym większa presja do ich stosowania i więcej pilnujący tego sąsiadów,” powiedział Baladiz mówiąc, że największy problem występuję na przedmieściach z dużymi skupiskami imigrantów.

W 2016 roku, duże zaniepokojenie wywołały pojawiające się w wielu miastach w całym kraju naklejki z tekstem mówiącym: ‘Kobiety nienoszące zasłony twarzy, same proszą się o zgwałcenie.’

Obawy przed wpływami islamskimi pojawiły się także w zeszłym tygodniu, gdy grupa muzułmanów z Växjö złożyła wniosek o dopuszczenie publicznych wezwań do piątkowej modlitwy. Wniosek otrzymał wsparcie lokalnego kościoła Szwecji, którego biskup Fredrik Modeus, powiedziała, że ‘niecierpliwie oczekuje,’ kiedy będzie mógł usłyszeć obok dzwonów także muzułmańskie nawoływania do modlitwy.

Strona główna Wiadomości Szwecja Nastolatek pobił siostrę, bo ta nie chciała chodzić z zasłoniętą twarzą

Warto przeczytać

Horror w Danii: wybite norki „powstały” ze swoich grobów

Duńskie fermy hodowlane, na których konieczne było uśmiercenie milionów norek, przeżywają prawdziwy horror. Zakopane zwłoki zaczęły wydobywać się na powierzchnię ziemi. https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js ...

Duńskie badanie ostatecznie rozstrzyga sprawę masek ochronnych

Maseczki antywirusowe – czy naprawdę chronią nas przed infekcją? Odpowiedzi na to pytanie poszukali naukowcy z Danii, z profesorem Henningiem Bundgaardem na czele. Bundgaard...

Szef policji w Göteborgu nazwany rasistą za komentarz o przestępcach

Erik Nord, dowodzący policją na obszarze wielkiego Göteborga, został uznany za rasistę po tym, jak w mediach społecznościowych napisał, że „przestępcy z zagranicy nie...