Były aktor rozbiera się w norweskiej kampanii

“Tak wiele osób widziało mnie nagiego, że mogę się rozebrać przed całym krajem,” powiedział 84 letni mężczyzna rozbierający się w filmie kampanii Sosialistisk Venstreparti – Partia Lewicy Socjalistycznej.

Film jest częścią kampanii przeciwko zwiększającej się liczbie pracowników tymczasowych pracujących w norweskich domach opieki oraz ich niskim zarobkom i złym warunkom pracy.

Leif Dubard, aktor i były prezenter NRK – publicznego nadawcy radia i telewizji w Norwegii – powoli zdejmuje ubranie i skarży się na ciągle zmieniający się personel.

“Dzisiaj powinna mnie umyć i przygotować Anne. Ale jej nie było. Dzisiaj zajmuje się mną ktoś kogo nie znam,” mówi ochrypłym głosem.

“Tak dużo ludzi widziało mnie nagiego, że równie dobrze mogę się rozebrać przed całym krajem.”

Audun Lysbakken, przywódca Partii Lewicy Socjalistycznej powiedział gazecie VG, że ten film, inspirowany był podobnym nagraniem z Holandii i ma za zadanie zwiększyć świadomość istnienia takiego problemu.

“Dla nas, ten film oraz media społecznościowe to szansa na dialog z ludźmi. Myślę, że to jest bardzo ważne. W sektorze opieki około 68 procent zatrudnionych to pracownicy tymczasowi. Nie można tego zaakceptować. Starsi ludzie nie otrzymują takiej opieki, jakiej potrzebują, gdyż zajmuje się nimi zbyt wiele osób. Wytworzenie więzi między opiekunem a osobą potrzebującą opieki jest bardzo ważne, a przy takiej ilości pracowników tymczasowych, nie ma takiej możliwości.”

 

 

Facebook

Strona główna Wiadomości Norwegia Były aktor rozbiera się w norweskiej kampanii

Warto przeczytać

Telewizyjne przemówienie premiera Stefana Löfvena do narodu

Oto pełna transkrypcja przemówienia premiera Stefana Löfvena do narodu w sprawie koronawirusa w niedzielny wieczór. (przetłumaczone szybko po emisji, więc przepraszamy za wszelkie błędy) Dziś...

Polska i Węgry pod ostrzałem szwedzkiej krytyki. Wszystko z powodu weta wobec budżetu UE

Unia Europejska wprowadza pomoc finansową dla państw najgorzej dotkniętych przez nieustępującą pandemię koronawirusa. Premierzy Polski i Węgier grożą jednak użyciem weta w sytuacji, gdy...

Nowe prawo podatkowe dla pracowników najemnych w Szwecji od 1 stycznia 2021

Szwedzki rząd zdecydował, że termin "pracodawca ekonomiczny" powinien zostać wprowadzony przy opodatkowaniu pracowników najemnych, którzy tymczasowo pracują w Szwecji i którzy są częścią działalności...