fbpx

Były aktor rozbiera się w norweskiej kampanii

“Tak wiele osób widziało mnie nagiego, że mogę się rozebrać przed całym krajem,” powiedział 84 letni mężczyzna rozbierający się w filmie kampanii Sosialistisk Venstreparti – Partia Lewicy Socjalistycznej.

Film jest częścią kampanii przeciwko zwiększającej się liczbie pracowników tymczasowych pracujących w norweskich domach opieki oraz ich niskim zarobkom i złym warunkom pracy.

Leif Dubard, aktor i były prezenter NRK – publicznego nadawcy radia i telewizji w Norwegii – powoli zdejmuje ubranie i skarży się na ciągle zmieniający się personel.

“Dzisiaj powinna mnie umyć i przygotować Anne. Ale jej nie było. Dzisiaj zajmuje się mną ktoś kogo nie znam,” mówi ochrypłym głosem.

“Tak dużo ludzi widziało mnie nagiego, że równie dobrze mogę się rozebrać przed całym krajem.”

Audun Lysbakken, przywódca Partii Lewicy Socjalistycznej powiedział gazecie VG, że ten film, inspirowany był podobnym nagraniem z Holandii i ma za zadanie zwiększyć świadomość istnienia takiego problemu.

“Dla nas, ten film oraz media społecznościowe to szansa na dialog z ludźmi. Myślę, że to jest bardzo ważne. W sektorze opieki około 68 procent zatrudnionych to pracownicy tymczasowi. Nie można tego zaakceptować. Starsi ludzie nie otrzymują takiej opieki, jakiej potrzebują, gdyż zajmuje się nimi zbyt wiele osób. Wytworzenie więzi między opiekunem a osobą potrzebującą opieki jest bardzo ważne, a przy takiej ilości pracowników tymczasowych, nie ma takiej możliwości.”

 

 

Facebook

Strona główna Wiadomości Norwegia Były aktor rozbiera się w norweskiej kampanii

Warto przeczytać

Koronawirus w Szwecji nie odpuszcza

Szpital Uniwersytecki Sahlgrenska w Göteborgu wydał ostrzeżenie, że liczba przyjęć związanych z koronawirusem wzrosła w ciągu ostatnich dwóch tygodni, po gwałtownym spadku od...

Białe noce w Kirunie. Słońce nie zajdzie tu przez najbliższe dwa miesiące.

W Kirunie, najdalej wysuniętym na północ mieście szwedzkim, nastały tak zwane dni polarne (lub białe noce). Słońce nie zajdzie w tym...

Tegnell krytykuje włoską służbę zdrowia. Ambasador Włoch: „Pandemia to nie zawody sportowe”.

Ambasadorowi Włoch w Sztokholmie nie spodobała się ostatnia wypowiedź głównego epidemiologa państwowego. Przypomnijmy: Anders Tegnell stwierdził ostatnio, że szwedzka służba zdrowia powinna...