SkandynawiainfoSkandynawiainfoSkandynawiainfo
  • Strona główna
  • Wiadomości
    • Szwecja
      • Imigracja w Szwecji
      • Przestępczość
      • Praca w Szwecji
      • Nieruchomości w Szwecji
      • Podatki w Szwecji
      • Emerytura w Szwecji
    • Dania
    • Finlandia
    • Norwegia
    • Polska
    • Świat
    • Wojna na Ukrainie
  • O nas
    • Kontakt
    • Zasady wykorzystywania treści
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
Reading: Brak położnych w szwedzkich szpitalach
Udostępnij
Notification Show More
Font ResizerAa
SkandynawiainfoSkandynawiainfo
Font ResizerAa
  • Strona główna
  • Wiadomości
  • O nas
Szukaj
  • Strona główna
  • Wiadomości
    • Szwecja
    • Dania
    • Finlandia
    • Norwegia
    • Polska
    • Świat
    • Wojna na Ukrainie
  • O nas
    • Kontakt
    • Zasady wykorzystywania treści
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
Have an existing account? Sign In
Obserwuj nas
  • Advertise
© 2025 Skandynawiainfo.pl Zdjęcia dostarcza Depositphotos
Skandynawiainfo > Blog > Wiadomości > Szwecja > Brak położnych w szwedzkich szpitalach
SzwecjaWiadomości

Brak położnych w szwedzkich szpitalach

2022/03/12
3 lata temu
Udostępnij

Jak wynika z nowego raportu Krajowego Zarządu Zdrowia i Opieki Społecznej, we wszystkich regionach brakuje obecnie położnych. Jednak mimo wieloletniego kryzysu, miliardowych wydatków i kontroli nikt nie potrafi powiedzieć, ilu położnych brakuje w skali kraju.

Szwedzka telewizja SVT stale informuje o kryzysie macierzyńskim, który w ostatnich miesiącach osiągnął kulminację w kilku częściach Szwecji. W ubiegłym roku Krajowa Rada Zdrowia i Opieki Społecznej poinformowała, że w 19 z 21 regionów Szwecji brakuje położnych. Obecnie sytuacja uległa pogorszeniu – według nowego raportu agencji, we wszystkich 21 regionach brakuje położnych.

„Już teraz istnieją poważne problemy z obsadą stanowisk zarówno w regionach metropolitalnych, jak i na obszarach wiejskich. Wszędzie brakuje położnych, a jednocześnie wiele osób czeka i mówi, że musi się coś wydarzyć, bo inaczej odejdzie. Logiczne jest więc, że do lata sytuacja nie ulegnie poprawie” – powiedział Eva Nordlund, przewodnicząca Szwedzkiego Stowarzyszenia Położnych w wywiadzie dla SVT.

Od 2015 roku rząd zainwestował 7,2 mld koron szwedzkich w opiekę okołoporodową, a w 2022 roku zainwestuje kolejne 1,5 mld koron. Równocześnie wielu urzędnikom powierzono różne zadania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa opieki przed, w trakcie i po ciąży oraz poprawę warunków pracy personelu na oddziałach położniczych.

- Reklama-

Minister spraw społecznych Lena Hallengren przedstawiła niedawno Krajowej Radzie Zdrowia i Opieki Społecznej dwa nowe zadania, z których jedno polega na opracowaniu mapy praktyk stosowanych w opiece położniczej, a drugie na zbadaniu niedoboru i dostępności położnych w kraju.

  • Nowe przepisy UE mogą utrudnić walkę z praniem pieniędzy – ostrzeżenie szwedzkiego Urzędu ds. Konkurencji
  • Szwedzki rząd bada: czy prywatne firmy mogą budować drogi i koleje szybciej i taniej niż Trafikverket?
  • Szybki internet Starlink w samolotach Air France i SAS. Rewolucja na pokładzie już w 2025 roku
  • Göteborg rozważa budowę metra. Po wypadku tramwaju wraca dyskusja o nowym systemie transportu
  • Nowa karta rekreacyjna dla dzieci w Szwecji. Nawet 2000 koron rocznie bez paragonów i formalności

– Reklama –



Tagi:Media polonijneMedia SkandynawiaPolonia SzwecjaPolonia w SzwecjiSkandynawiaSkandynawia informacjeSkandynawia wiadomościszwecjaszwecja ciekawostkiSzwecja imigranciSzwecja informacjeszwecja kulturaszwecja pracaszwecja unia europejskaszwecja walutaSzwecja wiadomościszwecja wikipedia
Poprzedni artykuł Wzrost sprzedaży tabletek z jodem w Danii
Następny artykuł Szwedzkie władze podnoszą gotowość

Może Ciebie zainteresuje

Nowe przepisy UE mogą utrudnić walkę z praniem pieniędzy – ostrzeżenie szwedzkiego Urzędu ds. Konkurencji

11 godzin temu

Göteborg rozważa budowę metra. Po wypadku tramwaju wraca dyskusja o nowym systemie transportu

19 godzin temu

Babcie na urlopie rodzicielskim. Coraz więcej matek przekazuje swoje dni mamie

1 dzień temu

Szwedzka gospodarka jak opóźniony pociąg – eksperci komentują politykę Riksbanku

2 dni temu
©All Rights Reserved.
Witaj z powrotem!

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika lub adres e-mail
Hasło

Nie pamiętasz hasła?