Afrykańscy imigranci aresztowani po seksualnych napaściach na szwedzkie kobiety i dziewczynki. Najmłodsza ofiara miała jedenaście lat.

Obaj imigranci z Afryki, 27 i 30 letni, zostali oskarżeni o molestowanie seksualne i napaści na kobiety i dziewczynki w Sztokholmie oraz Uppsali w okresie od października zeszłego roku do kwietnia 2017 roku. Według Aftonbladet, każdy z nich sam molestował 3 kobiety oraz 3 dziewczynki a wspólnie molestowali piętnastolatkę.   

Jedno z tych zdarzeń miało miejsce w Wigilię, 25-letnia kobieta została zaatakowana w podziemiach centrum handlowego w którym pracowała. Kobieta powiedziała, że zeszła do piwnicy po dodatkowy papier do pakowania prezentów, kiedy 27-latek podciągnął jej spódnicę i zaczął obmacywać.

Najmłodszą ofiarą tego 27-latka była 11-letnia dziewczynka. Atak miał miejsce na głównym dworcu kolejowym w Sztokholmie, mężczyzna usiadł obok dziewczynki i jej babci a następnie złapał dziecko za udo w okolicy narządów płciowych.

Babcia krzyknęła ‘Co ty robisz?’ i uciekła z wnuczką. Powiedziała ona, że widział następnie jak mężczyzna ten zrobił to samo z następną dziewczynka. Wtedy powiadomiła policję, która później dokonała zatrzymania. Cały incydent został nagrany przez kamery monitoringu.

Trzydziestolatek miał molestować młodą kobietę wychodzącą ze stacji metra w Sztokholmie. Miał on ją złapać za włosy, oraz lizać  i przyciskać do niej swoje obnażone genitalia. Kobieta powiedziała po tym ataku, „Czułam się obrzydliwie, brałam prysznic, myłam włosy i czyściłam całe ubranie.”

Obaj mężczyźni razem molestowali 15-letnią dziewczynkę w czasie podróży pociągiem do Sztokholmu. Mieli oni usiąść obok dziewczynki i wygłaszać ubliżające uwagi, aż zmieniła ona miejsce. Udali się oni za nią a 30-latek położył jej ręce na jej udach i zaproponował odbycie stosunku seksualnego. Znajomi dziewczynki zabrali ją i wezwali policję, która szybko zjawiła się na miejscu.

Szwedzkie stacje kolejowe stały się miejscem wielu ataków seksualnych dokonywanych przez imigrantów. Podobnie jest w innych europejskich miastach, głośno komentowane sylwestrowe ataki w Kolonii, także miały miejsce tuż obok największej w mieście stacji kolejowej.

Seksualne ataki imigrantów stały się poważnym problemem w wielu krajach Europy. Na przykład w Austrii liczba zgłaszanych ataków dokonanych przez imigrantów w 2016 wzrosła o 133 procent.  

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Kiedy powstanie sieć tuneli łączących Danię i Szwecję?

Władze regionu Skåne, na południu Szwecji, mają w planach budowę sieci tuneli, które połączą Helsinborg z duńskim miastem Helsingør...

Tłumy w szwedzkich szpitalach. Pacjentów jest więcej niż kiedykolwiek wcześniej

W szwedzkich szpitalach przebywa obecnie więcej pacjentów niż na którymkolwiek wcześniejszym etapie pandemii koronawirusa. Państwowy epidemiolog Anders Tegnell przyznaje,...

Thunberg przywołuje Dalajlamę do porządku: „Proszę, ucz się więcej”.

Aktywistka klimatyczna Greta Thunberg, która 3 stycznia świętowała osiemnaste urodziny, miała przyjemność stoczyć wideorozmowę z Dalajlamą. Duchowy i polityczny...

Musisz przeczytać

Kiedy powstanie sieć tuneli łączących Danię i Szwecję?

Władze regionu Skåne, na południu Szwecji, mają w planach...

Socjaldemokraci znów krytykowani za bezradność wobec koronawirusa

Ostatni sondaż wyborczy wykazał, że Stefan Löfven i prowadzona...