fbpx

76 % przebadanych nieletnich uchodźców oczekujących na azyl w Szwecji okazało się być najprawdopodobniej całkiem dorosłymi osobami

Szwedzki rząd ogłosił, po badaniach zębów mądrości i stawów kolanowych, że znaczna większość z uchodźców poddanych tym badaniom w Szwecji okazuje się przekraczać wiek 18 lat.

Rättsmedicinalverket, Szwedzka Rada Medycyny Sądowej, ogłosiła we wtorek, że przeprowadziła badania 581 osób oczekujących na azyl, w przypadku których istniały podejrzenia o zaniżenie swojego wieku.

Testy dowiodły, że w 76 % (442) przypadków osoby te są ‘najprawdopodobniej w wieku 18 lat lub starszym.’

Dodatkowe 5 osób, zostało oznaczonych jako ‘być może przekraczające wiek 18 lat’ a 134 uznano za ‘najprawdopodobniej młodsze niż 18 lat.”

Testy składały się z prześwietleń rentgenowskich zębów mądrości oraz rezonansu magnetycznego stawów kolanowych. Wyniki są analizowane przez dentystów i radiologów, a następnie opinia na temat wieku uchodźcy jest przesyłana do Agencji ds. Migracji.

Agencja przypomina, że ogólny rezultat testów jest wynikiem tego, że nie wszyscy nieletni uchodźcy są kierowani na badania.

„Gdyby przebadać wszystkich nieletnich uchodźców przybywających bez opieki, na pewno całościowe wyniki byłyby inne,” powiedział Daniel Salehi menager z agencji.

Dodał on także, że większość nieletnich przebywających bez opieki to rzeczywiście dzieci poniżej 18 roku życia. W przypadkach oczywistych po prostu badania nie są przeprowadzane.

581 testów to dopiero początek, gdyż Agencja ds. Migracji skierowała na nie około 4,200 osób.

Badania zapowiedziane przez szwedzki rząd we wrześniu 2016 roku zostało wprowadzone z powodu tego, że władze miały podejrzenia w 70% przypadków, co do prawdziwości podawanego wieku przez uchodźców bez opieki twierdzących, że mają 15-17 lat.

Podobne testy przeprowadzone w grudniu w Danii pokazały, że 74 % osób podających się za nieletnich naprawdę było już dorosłymi.  

Strona główna Wiadomości Szwecja 76 % przebadanych nieletnich uchodźców oczekujących na azyl w Szwecji okazało się...

Warto przeczytać

Rośnie liczba infekcji covidowych. Jest ich o 173% więcej niż we wrześniu

Szwecja przeżywa drugą falę zachorowań na koronawirusa – podobnie zresztą jak większość Europy Zachodniej. W ubiegłym tygodniu wskaźnik umieralności wyniósł 58,6 na...

Szwedzcy nauczyciele o islamskim radykalizmie i zabójstwie Paty’ego: „bądźmy gotowi, to dla nas rzeczywiste ryzyko”

Samuel Paty to francuski nauczyciel, który padł ofiarą brutalnego morderstwa. Uczył historii w szkole w Conflans-Sainte-Honorine, nieopodal Paryża. Na jednej z lekcji...

Szwecja na 15. miejscu rankingu umieralności z powodu koronawirusa

W Szwecji, na milion obywateli, 581 zmarło z powodu infekcji wywołanej koronawirusem. Plasuje to skandynawskie państwo na piętnastym miejscu w niechlubnym rankingu...