fbpx

Nowe przepisy dotyczące gier hazardowych online

Szwecja wprowadziła nowe restrykcje, mające ograniczyć dostępność gier hazardowych w sieci. Jednocześnie pojawia się konflikt: branżowi licencjobiorcy uważają, że nie ma wystarczająco dużo czasu na wprowadzenie tych zmian w ciągu najbliższych dni.

Ograniczenia dla kasyn online obejmą cotygodniowy limit wpłaty w wysokości 5000 SEK (czyli ok. 2114 PLN) i zostały zatwierdzone w czwartek przez szwedzki rząd. Klienci będą musieli liczyć się z obowiązującym limitem czasowym, określającym, jak długo można grać w gry hazardowe.

Przepisy mają zyskać moc prawną 2 lipca i powinny obowiązywać co najmniej do końca grudnia.

Zaledwie kilka dni temu szwedzki organ regulacyjny ds. hazardu, Spelinspektionen, zauważył, że operatorzy stron hazardowych nie będą w stanie dostosować swoich systemów w tak krótkim czasie.

Właściciele kasyn online obawiają się, że klienci opuszczą swoje ulubione, lokalne strony i zaczną korzystać z tych, które posiadają licencję międzynarodową – nie da się ich bowiem kontrolować rządowo.

Szwedzcy licencjonowani operatorzy zaproponowali szereg alternatywnych rozwiązań, które ich zdaniem lepiej zrealizują cele rządu. Minister Ardalan Shekarabi powiedział w jednym z ostatnich wywiadów, że rząd „jest zobowiązany chronić obywateli w czasie epidemii”, m.in. przed uzależnieniem od hazardu. Decyzja wydaje się rozsądna, zwłaszcza że według wielu specjalistów druga fala epidemii COVID-19 jest nieunikniona.

Szwedzki rząd chce ograniczyć ilość portali hazardowych

„W obliczu odizolowania i problemów finansowych rośnie ryzyko uzależnień, także od gier hazardowych”, zaznacza Shekarabi.

Szwedzka Agencja Zdrowia Publicznego (Folkhälsomyndigheten) przeprowadzi szczegółowe badania dotyczące uzależnienia od hazardu. Wyniki mają zostać upublicznione do 28 lutego 2021 r.

Minister spraw społecznych Lena Hallengren powiedziała: „Celem badań jest ustalenie bezpośredniego związku między hazardem a czasem epidemii.”

Szwedzkie media w 2017 roku zarobiły duże sumy na reklamach firm zajmujących się hazardem

Spelinspektionen zablokował na rynku szwedzkim strony należące do 10 międzynarodowych operatorów kasyn. Oto pełna lista:

Abudantia BV; Alamaro Enterprises NV; Alpamaro NV; Gammix Ltd; Mirage Corporation NV; Mountberg Ltd; Rebels Gaming Ltd; TGI Entertainment NV; Tutkia Ltd; Viking Technology NV.

Strona główna Wiadomości Szwecja Nowe przepisy dotyczące gier hazardowych online

Warto przeczytać

Swexit. Europarlamentarzyści uważają, że jest to realne.

Były poseł do Parlamentu Europejskiego uważa, że Szwecja powinna pójść w ślady za Wielką Brytanią i wyjść z Unii. Okazuje się, że...

Nietypowy hotel stojący obok latarni morskiej: spędź noc z dala od lądu

Pater Noster to prawdopodobnie najbardziej nietypowy hotel, jaki znajdziecie w Szwecji – a na pewno najdalej wysunięty od lądu. Jedno jest pewne:...

„Zielony” podatek za plastikowe torebki uznany za porażkę

UE wprowadziła pewien czas temu podatek od torebek foliowych. Miał on na celu ograniczenie rocznego zużycia tychże właśnie jednorazowych reklamówek.