fbpx

Zaszyj się w górskim „gniazdku” i podziwiaj najpiękniejsze norweskie widoki

Nie od dziś wiadomo, że Norwegia to prawdziwy raj dla miłośników natury i pięknych widoków. Kraj bogaty jest w zapierające dech w piersi doliny, słynie z charakterystycznych fiordów i stromych ścian górskich. Jest też domem dla ponad dwóch tysięcy lodowców. Pewien bystry przedsiębiorca postanowił wykorzystać uroki Norwegii i stworzył opcję wynajmu futurystycznego „gniazdka” u szczytu gór.

Za projektem stoi firma Livit. Wynajmowane obiekty można nazwać „gniazdem”, bo kształtem przypominają budkę dla ptaków, a ich okna mają perfekcyjnie okrągły kształt. Są też bardzo duże, dzięki czemu umożliwiają widok na okolicę.

„Gniazdka” powstały w minimalistycznym stylu: to nie one są przecież prawdziwą atrakcją, tylko otaczająca je natura. Kolor obiektu jest surowy, a kształt – prostokątny. „Budki” zaprojektowano tak, aby wtapiały się w okolicę. Za projektem stoi niejaki Torstein Aa – wielokrotnie nagradzany za design statku wycieczkowego „Vision of the Fjords”.

Miniaturowe domki mają zostać postawione w kilku najpiękniejszych sceneriach na terenie Norwegii. Zaoferują klientom nowe wrażenia w każdym miejscu, które odwiedzą. Istnieją dwie wersje „gniazda”: Mini oraz Medi. Powstaną takie obiekty, do których dostać się będzie można jedynie helikopterem – mowa tu więc o miejscach dzikich, trudniej dostępnych i prawie nietkniętych przez człowieka.

„Chcemy zapewnić klientom niezapomniane wrażenia przy minimalnym wpływie na środowisko naturalne”, tłumaczy Torstein Aa. „Dzięki naszemu projektowi klient będzie mógł poczuć, że zjednał się z dziką, norweską naturą, ale zapewnimy mu też komfort pokoju hotelowego. Nie ma żadnych ograniczeń co do miejsca, w którym miałoby zostać zbudowane ‘gniazdo’”.

Nietypowe zakwaterowanie zapewni klientom relaks i możliwość wyciszenia. Same „gniazdka” zaprojektowane są natomiast tak, aby poradzić sobie z wszystkimi warunkami pogodowymi. „Umożliwiamy naszym klientom wszystko: podziwianie zachodu słońca topiącego się w fiordach, oglądanie wzburzonych wód morskich, relaks u szczytu najwyższych gór”.

Obecnie na zachodnim wybrzeżu Norwegii znajdują się dwie „budki”. Pobyt w domku można zarezerwować za pośrednictwem strony internetowej Livit oraz Airbnb. Wkrótce mają zostać postawione kolejne obiekty. Livit udostępnił też opcję kupna wybranych obiektów.

Strona główna Wiadomości Norwegia Zaszyj się w górskim „gniazdku” i podziwiaj najpiękniejsze norweskie widoki

Warto przeczytać

Rekordowa liczba osób traci prawo jazdy

Jak wynika z raportu przedstawionego przez P4 Göteborg, mały ruch samochodów w okresie pandemii koronawirusa doprowadził do rekordowej liczby osób, które straciły prawo jazdy w zachodniej...

Szwedzkie miasto wprowadza aplikację „poszukiwanie skarbów”, aby zapobiec zatłoczeniu plaży

Helsingborg uruchomiło aplikację na smartfony, aby latem uniknąć tłoków się na swoich plażach, aplikacja ma prowadzić mieszkańców i turystów do mniej znanych plaż.

Fox News o sytuacji epidemicznej w Szwecji i odporności stadnej

Kilka dni temu w amerykańskiej stacji informacyjnej Fox News powrócił temat koronawirusa w Szwecji. W programie „White...