Zaszyj się w górskim „gniazdku” i podziwiaj najpiękniejsze norweskie widoki

Nie od dziś wiadomo, że Norwegia to prawdziwy raj dla miłośników natury i pięknych widoków. Kraj bogaty jest w zapierające dech w piersi doliny, słynie z charakterystycznych fiordów i stromych ścian górskich. Jest też domem dla ponad dwóch tysięcy lodowców. Pewien bystry przedsiębiorca postanowił wykorzystać uroki Norwegii i stworzył opcję wynajmu futurystycznego „gniazdka” u szczytu gór.

Za projektem stoi firma Livit. Wynajmowane obiekty można nazwać „gniazdem”, bo kształtem przypominają budkę dla ptaków, a ich okna mają perfekcyjnie okrągły kształt. Są też bardzo duże, dzięki czemu umożliwiają widok na okolicę.

„Gniazdka” powstały w minimalistycznym stylu: to nie one są przecież prawdziwą atrakcją, tylko otaczająca je natura. Kolor obiektu jest surowy, a kształt – prostokątny. „Budki” zaprojektowano tak, aby wtapiały się w okolicę. Za projektem stoi niejaki Torstein Aa – wielokrotnie nagradzany za design statku wycieczkowego „Vision of the Fjords”.

Miniaturowe domki mają zostać postawione w kilku najpiękniejszych sceneriach na terenie Norwegii. Zaoferują klientom nowe wrażenia w każdym miejscu, które odwiedzą. Istnieją dwie wersje „gniazda”: Mini oraz Medi. Powstaną takie obiekty, do których dostać się będzie można jedynie helikopterem – mowa tu więc o miejscach dzikich, trudniej dostępnych i prawie nietkniętych przez człowieka.

„Chcemy zapewnić klientom niezapomniane wrażenia przy minimalnym wpływie na środowisko naturalne”, tłumaczy Torstein Aa. „Dzięki naszemu projektowi klient będzie mógł poczuć, że zjednał się z dziką, norweską naturą, ale zapewnimy mu też komfort pokoju hotelowego. Nie ma żadnych ograniczeń co do miejsca, w którym miałoby zostać zbudowane ‘gniazdo’”.

Nietypowe zakwaterowanie zapewni klientom relaks i możliwość wyciszenia. Same „gniazdka” zaprojektowane są natomiast tak, aby poradzić sobie z wszystkimi warunkami pogodowymi. „Umożliwiamy naszym klientom wszystko: podziwianie zachodu słońca topiącego się w fiordach, oglądanie wzburzonych wód morskich, relaks u szczytu najwyższych gór”.

Obecnie na zachodnim wybrzeżu Norwegii znajdują się dwie „budki”. Pobyt w domku można zarezerwować za pośrednictwem strony internetowej Livit oraz Airbnb. Wkrótce mają zostać postawione kolejne obiekty. Livit udostępnił też opcję kupna wybranych obiektów.

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Kara w wysokości 2000 SEK dla każdego, kto naruszy przepisy dotyczące pandemii

Policja musi mieć możliwość nakładania grzywnej w wysokości 2000 koron bezpośrednio na każdego, kto naruszy określone zasady nowej ustawy...

Rząd Szwecji oskarżony o celowe rozprzestrzenianie koronawirusa w społeczeństwie

Liderzy dwóch opozycyjnych partii, Chrześcijańskich Demokratów oraz Szwedzkich Demokratów, ujawnili, że wiosną ubiegłego roku rząd Szwecji dyskutował ze służbą...

Szwecja przedłużyła zakaz wjazdu z Danii i Wielkiej Brytanii

Zakaz, który obowiązuje od końca grudnia, będzie obowiązywał do 31 stycznia, poinformował szwedzki rząd w oświadczeniu. Dzieci będą mogły podróżować tranzytem...

Musisz przeczytać

Kara w wysokości 2000 SEK dla każdego, kto naruszy przepisy dotyczące pandemii

Policja musi mieć możliwość nakładania grzywnej w wysokości 2000...

Rząd Szwecji oskarżony o celowe rozprzestrzenianie koronawirusa w społeczeństwie

Liderzy dwóch opozycyjnych partii, Chrześcijańskich Demokratów oraz Szwedzkich Demokratów,...