fbpx

Zachęta dla młodych Szwedów: zmierz sobie penisa i porozmawiaj o zdrowiu psychicznym

Klinika w południowej Szwecji ma nadzieję, że nowa miarka do penisa przekona młodych mężczyzn do odwiedzenia lekarza.

Miarka, która mierzy obwód a nie długość, została zaprojektowana, aby ułatwić młodym mężczyznom dobór wielkości prezerwatywy. Jest to część projektu realizowanego wspólnie z radą Blekinge zachęcającego mężczyzn do odwiedzenia kliniki.

„Gdy już przyjdą do naszej kliniki zawsze możemy zejść na temat zdrowia psychicznego, dlatego staramy się ich przyciągnąć w taki czy inny sposób,” powiedziała w radiu P4 Emelie Svensson, pielęgniarka z wspomnianej kliniki.

Od października wysłannicy kliniki odwiedzają szkoły informując młodych mężczyzn o swojej pracy i zdrowiu seksualnym. Od teraz wizyty będą odbywać się także w różnych ośrodkach dla młodzieży.

Klinika z Blekinge nie jest pierwszą stosującą w Szwecji taki schemat działania. W zeszłym roku publiczna lecznica ze Sztokholmu rozpoczęła rozdawanie miarek dla mężczyzn w celu zachęcenia ich do uprawiania bezpiecznego seksu.

W ostatnich latach w Szwecji nastąpił wzrost częstości występowania chorób przenoszonych drogą płciową. W niektórych regionach kraju liczba przypadków kiły potroiła się w ciągu ostatnich 5 lat. Według Szwedzkiej Publicznej Agencji Zdrowia w latach 1995-2015 liczba przypadków rzeżączki podwoiła się.

Pomimo tych danych liczba Szwedów używających prezerwatyw stale się zmniejsza.

Strona główna Wiadomości Szwecja Zachęta dla młodych Szwedów: zmierz sobie penisa i porozmawiaj o zdrowiu psychicznym

Warto przeczytać

Szwecja: Syryjczyk, który zgwałcił 12-letnią dziewczynkę w publicznej toalecie, skazany na rozmowy na temat płci

Młody Syryjczyk uniknął deportacji i więzienia po tym, jak został skazany przez szwedzki sąd za zgwałcenie 12-letniej dziewczynki w publicznej toalecie w...

Według nowego szwedzkiego badania każdy zarażony na COVID-19 wytwarza przeciwciała

Wszystkie osoby zakażone koronawirusem, które wzięły udział w nowym szwedzkim badaniu, wytworzyły przeciwciała. Jednak w przypadku pacjentów z łagodnymi objawami wymagane były szczegółowe...

Szwedzcy naukowcy ostro o strategii rządu w walce z COVID-19

Andrew Ewing, profesor wykładający na Uniwersytecie w Göteborgu, uznał niedawno, że Szwecja poniosła porażkę w walce z epidemią koronawirusa.