Wybuch bomby w Malmö

Potężna eksplozja w Malmö w dzielnicy Rosengård w niedzielny poranek była prawdopodobnie zamierzona jako zagrożenie – poinformował rzecznik prasowy policji.

Policja otrzymała pierwsze zgłoszenie o wybuchu na klatce schodowej w budynku mieszkalnym około drugiej w nocy w niedzielę.

Nie wiadomo na kogo bomba była wycelowana, nie wiadomo w tej chwili nic. Zbrodnia jest początkowo klasyfikowana jako niebezpieczne zniszczenie.

Wybuch uszkodził kilka drzwi w budynku, ściany oraz windę ale nikt nie został ranny, a mieszkańcy nie musieli być ewakuowani.

“Gdyby ktokolwiek wchodził na klatkę schodową podczas detonacji, wówczas istniałoby ryzyko zranienia,” powiedział policyjny rzecznik prasowy Fredrik Bratt.


Policja przeprowadziła wywiad z wszystkimi mieszkańcami budynku, ale nie aresztowała nikogo podejrzanego w tej sprawie.  

Rzecznik prasowy powiedział, że funkcjonariusze prowadzący dochodzenie w tej sprawie będą teraz badać życie mieszkańców budynku, próbując zrozumieć, czy ktoś ma powody, by im grozić. 

Strona główna Gangi w Szwecji Wybuch bomby w Malmö

Warto przeczytać

Telewizyjne przemówienie premiera Stefana Löfvena do narodu

Oto pełna transkrypcja przemówienia premiera Stefana Löfvena do narodu w sprawie koronawirusa w niedzielny wieczór. (przetłumaczone szybko po emisji, więc przepraszamy za wszelkie błędy) Dziś...

Fiński prom osiadł na mieliźnie na Bałtyku z 429 pasażerami na pokładzie

Statek należący do Viking Line "Grace", który pływa między fińskim portem w Turku a stolicą Szwecji Sztokholmem uderzył w skały w sobotę o 14:15...

Nowe, oficjalne przepisy w Szwecji: zakaz zgromadzeń w gronie więcej niż 8 osób

W poniedziałek na konferencji poświęconej epidemii koronawirusa władze Szwecji poinformowały, że wprowadzony zostanie zakaz zgromadzeń publicznych w gronie więcej niż ośmiu osób. Przepisy wynikają...