fbpx

Oszuści podają się za Szwedzki Urząd Skarbowy i rozsyłają fałszywe e-maile

Wielu mieszkańców Szwecji otrzymało w ostatnim czasie podejrzaną wiadomość mailową.

Jej nadawcą rzekomo jest Szwedzki Urząd Skarbowy, a tematem ma być zwrot od podatku dochodowego. Policja alarmuje, by pod żadnym pozorem nie klikać w zamieszczony w mailu link.

Jest to zuchwały przekręt i klasyczny przykład phishingu. Odbiorca wiadomości ma otrzymać satysfakcjonującą kwotę z tytułu zwrotu podatku.

Żeby uzyskać dostęp do pieniędzy, musi kliknąć w załączony link. Po przejściu na wskazany adres internetowy, pobrany zostaje koń trojański – a więc komputerowy wirus.

W niektórych przypadkach ofiara prowadzona jest na stronę wymagającą podania danych osobowych (m.in. numeru konta bankowego).

Po przekierowaniu na złośliwą stronę, wyłudzane są też loginy.

Urząd Skarbowy w Szwecji nie wysyła podobnych wiadomości drogą internetową, a kwestie podatkowe nie są rozstrzygane w e-mailach.

Strona główna Wiadomości Szwecja Oszuści podają się za Szwedzki Urząd Skarbowy i rozsyłają fałszywe e-maile

Warto przeczytać

Rośnie liczba infekcji covidowych. Jest ich o 173% więcej niż we wrześniu

Szwecja przeżywa drugą falę zachorowań na koronawirusa – podobnie zresztą jak większość Europy Zachodniej. W ubiegłym tygodniu wskaźnik umieralności wyniósł 58,6 na...

Szwedzcy nauczyciele o islamskim radykalizmie i zabójstwie Paty’ego: „bądźmy gotowi, to dla nas rzeczywiste ryzyko”

Samuel Paty to francuski nauczyciel, który padł ofiarą brutalnego morderstwa. Uczył historii w szkole w Conflans-Sainte-Honorine, nieopodal Paryża. Na jednej z lekcji...

Szwecja na 15. miejscu rankingu umieralności z powodu koronawirusa

W Szwecji, na milion obywateli, 581 zmarło z powodu infekcji wywołanej koronawirusem. Plasuje to skandynawskie państwo na piętnastym miejscu w niechlubnym rankingu...