W brytyjskim Tesco sprzedają papryczkę o nazwie ‘Komodo Dragon’, 400 razy ostrzejszą od papryczki jalapeno

Wszyscy Brytyjczycy, którzy uwielbiają wyjątkowo ostre potrawy powinni być bardzo zadowoleni. Brytyjskie Tesco wprowadza w środę, do swoich 500 sklepów, wyjątkowo ostrą papryczkę o nazwie ‘Komodo Dragon’.

Papryczka ta hodowana w Bedfordshire w skali Scovilla, służącej do oznaczania ostrości potraw, ma wynik 1,4 miliona, podczas gdy papryczka jalapeno ma w tej skali tylko 3,500, a przecież jest także bardzo ostra.

Na opakowaniu znajdują się napisy ostrzegawcze ‘Nie spożywać w całości’ oraz ‘Nie dotykać bez rękawiczek’.

tes1

Eleanor Mansell klientka Tesco, i konsumentka ostrych przypraw, która próbowała papryczki powiedziała, że wszystko inne papryczki wypadają blado w porównaniu do ‘Komodo Dragon’ .

“Papryczka Komodo Dragon jest także wyjątkowa, ponieważ ma opóźnione działanie, co usypia czujność i daje złudne poczucie bezpieczeństwa,” wyjaśniła. “Na początku jest cudowny, ostry smak, ale po jakiś 10 sekundach budzi się demon i wszystko zaczyna palić.”

Papryczki są hodowane przez Salvatore Genovese plantatora z Bedfordshire.

“Najwięcej uwagi przyciągają te najostrzejsze, więc co roku sprowadzam i hoduję jeszcze ostrzejszą odmianę,” powiedział Genovese. “Komodo Dragon powinien urozmaicić i doprawić posiłki w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Wszystkim, którzy zamierzają spróbować tej papryczki doradzam, aby mieli pod ręka przygotowane mleko lub jogurt, do złagodzenia płomieni, które poczują!”

tes2

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Szwecja. WSZYSTKIE restauracje i kawiarnie do zamknięcia

Od poniedziałku wszystkie restauracje i kawiarnie w Szwecji będą musiały zostać zamknięte o godzinie 20.30 zgodnie z zasadami, które...

Do Szwecji napływa coraz więcej prostytutek

W czasie pandemii Szwecja była jednym z niewielu krajów Europy, które nie wprowadziły narodowego lockdownu. Z powodu otwartych granic...

Szwecja i Dania chcą, by Facebook płacił za wysokiej jakości treści informacyjne

Szwecja i Dania planują wprowadzić nową ustawę dotyczącą publikowania treści w social mediach. Ustawa miałaby na celu przyznanie koncernom...

Musisz przeczytać

Szwecja. WSZYSTKIE restauracje i kawiarnie do zamknięcia

Od poniedziałku wszystkie restauracje i kawiarnie w Szwecji będą...

Do Szwecji napływa coraz więcej prostytutek

W czasie pandemii Szwecja była jednym z niewielu krajów...