fbpx

W brytyjskim Tesco sprzedają papryczkę o nazwie ‘Komodo Dragon’, 400 razy ostrzejszą od papryczki jalapeno

Wszyscy Brytyjczycy, którzy uwielbiają wyjątkowo ostre potrawy powinni być bardzo zadowoleni. Brytyjskie Tesco wprowadza w środę, do swoich 500 sklepów, wyjątkowo ostrą papryczkę o nazwie ‘Komodo Dragon’.

Papryczka ta hodowana w Bedfordshire w skali Scovilla, służącej do oznaczania ostrości potraw, ma wynik 1,4 miliona, podczas gdy papryczka jalapeno ma w tej skali tylko 3,500, a przecież jest także bardzo ostra.

Na opakowaniu znajdują się napisy ostrzegawcze ‘Nie spożywać w całości’ oraz ‘Nie dotykać bez rękawiczek’.

tes1

Eleanor Mansell klientka Tesco, i konsumentka ostrych przypraw, która próbowała papryczki powiedziała, że wszystko inne papryczki wypadają blado w porównaniu do ‘Komodo Dragon’ .

“Papryczka Komodo Dragon jest także wyjątkowa, ponieważ ma opóźnione działanie, co usypia czujność i daje złudne poczucie bezpieczeństwa,” wyjaśniła. “Na początku jest cudowny, ostry smak, ale po jakiś 10 sekundach budzi się demon i wszystko zaczyna palić.”

Papryczki są hodowane przez Salvatore Genovese plantatora z Bedfordshire.

“Najwięcej uwagi przyciągają te najostrzejsze, więc co roku sprowadzam i hoduję jeszcze ostrzejszą odmianę,” powiedział Genovese. “Komodo Dragon powinien urozmaicić i doprawić posiłki w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Wszystkim, którzy zamierzają spróbować tej papryczki doradzam, aby mieli pod ręka przygotowane mleko lub jogurt, do złagodzenia płomieni, które poczują!”

tes2

Strona główna Wiadomości W brytyjskim Tesco sprzedają papryczkę o nazwie 'Komodo Dragon', 400 razy ostrzejszą...

Warto przeczytać

Silniejsze restrykcje epidemiczne od 19 października. Co musisz wiedzieć?

W przyszłym tygodniu w Szwecji ponownie zaostrzone zostaną restrykcje epidemiczne. Regionalnym władzom umożliwione zostanie wprowadzenie dodatkowych wytycznych, np. w kwestii zakupów w...

Prawie 30 mld koron przeznaczonych zostanie na wojsko szwedzkie

Szwedzki rząd zapowiedział, że budżet na wojskowość i obronę państwa zostanie zwiększony o 40 procent w ciągu najbliższych czterech lat. W obliczu...

Sztokholmskie kluby i restauracje pod lupą inspektoratu sanitarnego

Inspektorat sanitarny weźmie pod lupę nowo otwarte kluby nocne w Sztokholmie. Powód? Wysyp zdjęć publikowanych w mediach społecznościowych, na których widać, że...