Wszyscy Brytyjczycy, którzy uwielbiają wyjątkowo ostre potrawy powinni być bardzo zadowoleni. Brytyjskie Tesco wprowadza w środę, do swoich 500 sklepów, wyjątkowo ostrą papryczkę o nazwie ‚Komodo Dragon’.

Papryczka ta hodowana w Bedfordshire w skali Scovilla, służącej do oznaczania ostrości potraw, ma wynik 1,4 miliona, podczas gdy papryczka jalapeno ma w tej skali tylko 3,500, a przecież jest także bardzo ostra.

Na opakowaniu znajdują się napisy ostrzegawcze ‚Nie spożywać w całości’ oraz ‚Nie dotykać bez rękawiczek’.

tes1

Eleanor Mansell klientka Tesco, i konsumentka ostrych przypraw, która próbowała papryczki powiedziała, że wszystko inne papryczki wypadają blado w porównaniu do ‚Komodo Dragon’ .

„Papryczka Komodo Dragon jest także wyjątkowa, ponieważ ma opóźnione działanie, co usypia czujność i daje złudne poczucie bezpieczeństwa,” wyjaśniła. „Na początku jest cudowny, ostry smak, ale po jakiś 10 sekundach budzi się demon i wszystko zaczyna palić.”

Papryczki są hodowane przez Salvatore Genovese plantatora z Bedfordshire.

„Najwięcej uwagi przyciągają te najostrzejsze, więc co roku sprowadzam i hoduję jeszcze ostrzejszą odmianę,” powiedział Genovese. „Komodo Dragon powinien urozmaicić i doprawić posiłki w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Wszystkim, którzy zamierzają spróbować tej papryczki doradzam, aby mieli pod ręka przygotowane mleko lub jogurt, do złagodzenia płomieni, które poczują!”

tes2

1 KOMENTARZ

Comments are closed.