fbpx

Trzy wybuchy w Sztokholmie

Trzy wybuchyw ciągu kilku godzin miały miejsce dziś w okolicach Sztokholmu. Wybuch nastąpił w kamienicy na Södermalm w Vaxholm wybuch miał miejsce w budynku gospodarstwa domowego, a w Södertälje eksplozja miała miejsce obok kościoła.

Eksplozja w Södermalm ma związek z podobnym incydentem który miał miejsce w Bromma zaledwie kilka dni temu.

Czwartkowa stała była bardzo intensywna dla sztokholmskiej policji. W ciągu zaledwie kilku godzin policja została powiadomiona o trzech różnych eksplozjach.

Policja obecnie nie widzi związku między trzema eksplozjami w Södermalm, Vaxholm i Södertälje.

Badamy czy istnieją powiązania i podobieństwa z innymi przestępstwami, mówi Ola Österling, rzecznik prasowy policji w Sztokholmie.

Södermalm

W Södermalm policja została powiadomiona o wybuchu w budynku na Nytorgsgatan o godzinie 02:20. Mieszkańcy pod tym adresem ma silne powiązania z innym adresem w Bromma, w którym w ostatni weekend miała miejsce eksplozja na klatce schodowej.

Policja w chwili przeprowadzania dochodzenia nie poinformowała co eksplodowało. Technicy bombowi są na miejscu, aby dowiedzieć się, co się stało, mówi Peter Asp, dowódca policji sztokholmskiej, o godzinie 4 rano.

Vaxholm

Krótko po pierwszej w nocy służby ratunkowe otrzymały alarm o wybuchu w budynku mieszkalnym w Vaxholm. Wybuch uszkodził trochę budynek, a kilka okien zostało rozbitych.

Technicy z Narodowej Grupy Bombowej przeprowadzają dochodzenie, policja poinformowała, że nikt nie został ranny w wyniku wybuchu oraz nikt nie został zatrzymany.

Södertälje

O 03:42 policja w Södertälje została powiadomiona, że doszło do wybuchu w sali imprezowej w kościele St. Afrem. Służby ratownicze były akurat już w okolicy, gdzie gasiły pożar samochodów.

Byliśmy zaledwie 20-30 metrów od wybuchu, mówi Roger Magnusson, kierownik operacyjny straży pożarnej w Södertörn.

Foto. Lucyna Swiatkowska-Karcz

Policja twierdzi, że wszystkie trzy eksplozje są badane jako ogólne zniszczenie, a także będą pracować nad stworzeniem bezpieczeństwa we wszystkich trzech lokalizacjach w których miały miejsce wybuchy.

„Będziemy mieć zarówno cywilną, jak i umundurowaną policję, zarówno w celu informowania, jak i pozyskiwania informacji” – mówi Ola Österling, rzeczniczka policji w Sztokholmie.

Żadna osoba nie została zatrzymana pod zarzutem popełnienia przestępstwa w podczas trzech eksplozjach, a według policji nikt nie został ranny.

Strona główna Gangi w Szwecji Trzy wybuchy w Sztokholmie

Warto przeczytać

Szwecja: poluzowane zostaną restrykcje covidowe wobec seniorów

Szwecja wprowadza obostrzenia regionalne z powodu pandemii koronawirusa – na pierwszy ogień poszła Uppsala. 170 tys. mieszkańców regionu poproszono, by pracowali zdalnie...

Silniejsze restrykcje epidemiczne od 19 października. Co musisz wiedzieć?

W przyszłym tygodniu w Szwecji ponownie zaostrzone zostaną restrykcje epidemiczne. Regionalnym władzom umożliwione zostanie wprowadzenie dodatkowych wytycznych, np. w kwestii zakupów w...

Udaremniona próba ucieczki. Zabójca nie zdołał zbiec z więzienia

Peter Madsen, wynalazca i konstruktor, skazany na dożywotnie więzienie za morderstwo, usiłował uciec z więzienia. Został jednak złapany i ponownie trafi za...