-Reklama-

Szwedzki turysta, którego kamery nagrały, jak kopnął pracowniczkę hotelu tak, że straciła ona przytomność, został skazany w Bułgarii za napaść.

W czerwcu kamery zarejestrowały jak 53-letni mężczyzna kopnął sprzątaczkę w twarz, podczas gdy czyściła ona hotelową podłogę. Zdarzenie miało miejsce w popularnym bułgarskim kurorcie Słoneczny Brzeg.

Sprzątaczka straciła przytomność i doznała poważnych obrażeń. Powiedziała ona później, że mężczyzna kopnął ją jak ‘piłkę futbolową’ oraz że doznała ona szoku. Turysta został aresztowany i zeznał, że nie pamięta tego zdarzeniach, gdyż był pod wpływem alkoholu.

Sędzia jednak odrzucił te tłumaczenia i skazał mężczyznę na 4,500 lew (~10 tys. zł) grzywny. Nakazał także zapłatę 600 lew (~1300 zł) kosztów procesu.

Według bułgarskiej strony Darik News sędzia powiedział, że mężczyzna próbuje zasłonić się wpływem alkoholu, aby nie odpowiadać za to co zrobił i że wykazuje on ‘absolutny brak humanitaryzmu.’

Ponad 60-letnina sprzątaczka pozwała także mężczyznę o odszkodowanie w wysokości 50,000 lew (~110 tys. zł). Ta sprawa dopiero czeka na rozpatrzenie przez sąd.