fbpx

Szwedzka policja ujęła osobę udającą policjanta

W południowej Szwecji został ujęty mężczyzna udający funkcjonariusza policji. Został on złapany przez prawdziwych policjantów, których wyprzedził samochodem z włączonym niebieskim światłem.

Dwóch policjantów poruszało się nieoznakowanym pojazdem w niedzielę drogą E6 w pobliżu Ängelholm, gdy wyprzedził ich policyjny samochód błyskający niebieskim światłem.

Policjanci sprawdzili tablice rejestracyjne wyprzedzającego ich samochodu i okazało się, że policyjne auto o takich numerach nie znajduje się obecnie w tym rejonie.

Rozpoczęli więc oni pościg i zatrzymali samochód udający radiowóz, który prowadzony był przez 24-latka. Tablice okazały się być tylko kopiami oryginałów.

W aucie znaleziono także ubrania przypominające mundur oraz gaz pieprzowy.

„Pytanie czy wykorzystywał on te akcesoria i zatrzymywał inne samochody udając policjanta. Nie wiemy tego. Jeśli ktoś podejrzewa, że mógł mieć takie spotkanie to prosimy o kontakt z policją,” powiedziała Eva-Lotta Hermansson Truedsson, przedstawicielka policji ze Skanii.

Mężczyzna obecnie podejrzewany jest o udawanie funkcjonariusza publicznego, naruszenia przepisów o broni, fałszowanie tablic oraz nieostrożną jazdę.

W zeszłym roku trzech innych mężczyzn zostało zatrzymanych, gdy udając policjantów próbowali zatrzymać mężczyznę, który okazał się być policjantem po służbie.

To zdarzenie miało miejsce niedaleko Vrigstad w rolniczym regionie Småland. Nie było to ze strony tych mężczyzn najszczęśliwszy pomysł.

Strona główna Wiadomości Szwecja Szwedzka policja ujęła osobę udającą policjanta

Warto przeczytać

Niewielu pasażerów przepływa przez Morze Bałtyckie

Z dnia na dzień liczba pasażerów statków wycieczkowych pływających po Bałtyku dramatycznie spadła. Firmy żeglugowe borykają się z kryzysem.

Największy spadek od 40 lat: szwedzka gospodarka spowalnia

Według nowych danych, szwedzki PKB odnotował największy spadek w jednym kwartale od 1980 roku. PKB Szwecji spadło o 8,6...

Były pracownik szwedzkiego MSZ wydawał Afgańczykom nielegalne wizy

Pracownikowi szwedzkiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych grozi kara więzienia. Mężczyzna wydał ponad sto dokumentów wizowych, które były jednak sfałszowane – trafiły one w...