Szwedzka policja ujęła osobę udającą policjanta

W południowej Szwecji został ujęty mężczyzna udający funkcjonariusza policji. Został on złapany przez prawdziwych policjantów, których wyprzedził samochodem z włączonym niebieskim światłem.

Dwóch policjantów poruszało się nieoznakowanym pojazdem w niedzielę drogą E6 w pobliżu Ängelholm, gdy wyprzedził ich policyjny samochód błyskający niebieskim światłem.

Policjanci sprawdzili tablice rejestracyjne wyprzedzającego ich samochodu i okazało się, że policyjne auto o takich numerach nie znajduje się obecnie w tym rejonie.

Rozpoczęli więc oni pościg i zatrzymali samochód udający radiowóz, który prowadzony był przez 24-latka. Tablice okazały się być tylko kopiami oryginałów.

W aucie znaleziono także ubrania przypominające mundur oraz gaz pieprzowy.

„Pytanie czy wykorzystywał on te akcesoria i zatrzymywał inne samochody udając policjanta. Nie wiemy tego. Jeśli ktoś podejrzewa, że mógł mieć takie spotkanie to prosimy o kontakt z policją,” powiedziała Eva-Lotta Hermansson Truedsson, przedstawicielka policji ze Skanii.

Mężczyzna obecnie podejrzewany jest o udawanie funkcjonariusza publicznego, naruszenia przepisów o broni, fałszowanie tablic oraz nieostrożną jazdę.

W zeszłym roku trzech innych mężczyzn zostało zatrzymanych, gdy udając policjantów próbowali zatrzymać mężczyznę, który okazał się być policjantem po służbie.

To zdarzenie miało miejsce niedaleko Vrigstad w rolniczym regionie Småland. Nie było to ze strony tych mężczyzn najszczęśliwszy pomysł.

Strona główna Wiadomości Szwecja Szwedzka policja ujęła osobę udającą policjanta

Warto przeczytać

Nowe szczegóły w sprawie torturowanych chłopców na cmentarzu

Dwaj nieletni chłopcy, którzy zostali zgwałceni i byli torturowani na cmentarzu w mieście Solna, opowiedzieli o swoich przeżyciach policji, zdradzając przerażające szczegóły. https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js ...

Szwecja: Badanie na obecność koronawirusa dla osób nieposiadających personnummer

W Szwecji większość osób, rezerwując test na obecność koronawirusa, loguje się na stronie www.1177.se – poświęconej opiece zdrowotnej. Wymaga ona posiadania konta bankID –...

Polska i Węgry pod ostrzałem szwedzkiej krytyki. Wszystko z powodu weta wobec budżetu UE

Unia Europejska wprowadza pomoc finansową dla państw najgorzej dotkniętych przez nieustępującą pandemię koronawirusa. Premierzy Polski i Węgier grożą jednak użyciem weta w sytuacji, gdy...