Szwedzki turysta został zatrzymany w Bułgarii po tym jak kopnął hotelową sprzątaczkę

Mężczyzna, jak podaje bułgarska prokuratura, 53-letni obywatel Szwecji, został nagrany w korytarzu hotelu położonego w popularnej miejscowości Słoneczny Brzeg.

Na nagraniu widać, jak mężczyzna zatrzymuje się przy pracującej sprzątaczce. Prawdopodobnie wymieniają kilka słów, a kobieta wraca do czyszczenia korytarza, wtedy mężczyzna kopie ją w twarz.

Bułgarskie media informują, że 65-letnia kobieta na chwilę straciła przytomność i odniosła obrażenia szczęki oraz głowy.

Prokurator Sotir Tsatsarov powiedział we wtorek, że mężczyzna pozostanie w areszcie, aż do czasu przesłuchania go przez sąd.

„Policja oraz prokuratura strzegą porządku publicznego, a nie tylko turystów. Ten mężczyzna musi przestrzegać bułgarskiego prawa, a my nie możemy dopuszczać do zachowań grożących bułgarskim obywatelom, zwłaszcza w miejscu ich pracy,” cytuje prokuratora bułgarska stacja telewizyjna BTV.

4 KOMENTARZE

  1. Ciekawe jaki jest kontekst tej sprawy? Może owa pracownica hotelu dzień wcześniej go okradła z jakiejś pamiątki o dużej wartości sentymentalnej (np. zegarek, który dostał kiedyś od nieżyjącej już żony) i gość wie, że nie ma jak tego teraz nawet jej udowodnić? Różne mogą być reakcje wywołane poczuciem niesprawiedliwości i bezsilności. Może owej pracownicy należy się seria kopniaków w twarz, bo nie znamy historii tych ludzi? W teorię Szweda-lunatyka, co chodzi i kopie pracowników bez powodu, jakoś niespecjalnie mi się chce wierzyć…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.