fbpx

Szwedzki producent, współpracownik Britney Spears i Christiny Aguilery, pisze własny musical.

Max Martin – szwedzki producent, który wsławił się pisząc utwory dla Britney Spears, Christiny Aguilery czy Backstreet Boys – teraz pracuje nad swoim własnym musicalem scenicznym. Będzie on nosił tytuł “& Juliet”, a zainspirowany został dramatem Williama Szekspira o tragicznej miłości porywczego młodzieńca do bogatej nastolatki.

Projekt wyreżyseruje Luke Sheppard. Wykorzystane zostaną w nim najpopularniejsze przeboje, za którymi stoi rozchwytywany producent.

Premiera planowana jest na 10 września – musical zadebiutuje na deskach The Opera House w Manchesterze. 2 listopada inscenizację po raz pierwszy obejrzą widzowie zgromadzeni w londyńskim Shaftesbury Theatre.

Martin, który na co dzień pracuje w Stanach Zjednoczonych, przybył do Wielkiej Brytanii, by poznać wyłonionych w castingu aktorów i zobaczyć, jak radzą sobie z jego materiałem.

W musicalu Martina Julia Capuleti zmaga się ze śmiercią ukochanego Romeo. W rolę słynnej kochanki wcieli się Miriam-Teak Lee, znana m.in. z występów w londyńskim Victoria Palace Theatre.

“‘& Juliet’ traktuje o możliwości dokonywania własnych wyborów. Jako Julia czuję, że to ja siedzę za sterami życia”, powiedziała aktorka w rozmowie z dziennikarzami.

Martin spotkał się ze scenarzystą Davidem Westem Readem i zaproponował mu współpracę nad nietypową produkcją sceniczną. “Wręczyłem mu listę z tytułami moich piosenek i powiedziałem: ‘ogarnij to jakoś, napisz sensowną historię'”, wyznał słynny Szwed.

“Utwór, który miał dotychczas określone znaczenie, w tym musicalu może zyskać swój nowy kontekst. Chcę, by moje kawałki zdobyły nowe życie. Niektóre wydają się zapomniane – mają po dwadzieścia lat. Ale to moje dzieci. Dzieci, które dorosły i mnie opuściły.”

W musicalu mają zostać wykorzystane m.in. przeboje Britney Spears “…Baby One More Time!” i “Oops!… I Did It Again”, a także platynowy singel Katy Perry “Teenage Dream”. Tę ostatnią piosenkę ma zaśpiewać… 50-letni aktor.

Męski repertuar też znajdzie swoje miejsce na scenie: w planach jest interpretacja utworów Backstreet Boys oraz singlowego nagrania “Can’t Stop the Feeling” w wykonaniu Justina Timberlake’a.

“& Juliet” znajdował się w fazie rozważań i wstępnych przygotowań przez wiele lat. Sztukę napisano tak, by kolejne utwory brzmiały zupełnie, jakby zostały stworzone z myślą o wykorzystaniu teatralnym. “Moje kompozycje zawsze były bardzo organiczne”, chwalił się Martin w wywiadzie dla “Daily Mail Online”.

“Nie jestem wielkim fanem musicali, ale cenię sobie spontaniczność.”

W produkcję zaangażowano aktorów dobrze znanych wśród brytyjskich fanów teatru. W obsadzie znajdują się m.in. Oliver Tompsett, Cassidy Janson, Melanie La Barrie i Jordan Luke Gage. Wszyscy bardzo zaimponowali Martinowi, bo do perfekcji opanowali umiejętność tańca, śpiewu i gry aktorskiej. “Do tego zawsze są punktualni, a to dla mnie nowość. Gwiazdy, które znam na co dzień, nie pojawiają się w studio nagraniowym o umówionej porze”, żartował Martin.

Martin współpracował z wieloma uznanymi artystami ze świata muzyki popularnej. Wyprodukował utwory “Your Body” i “Let There Be Love” z repertuaru Christiny Aguilery, a z Britney Spears pracował w latach 1998-2001, 2008-2011. Jego produkcje znalazły się na albumach Katy Perry, Ariany Grande, Céline Dion, Pink, Ushera czy Maroon 5. Zdobył pięć nagród Grammy, m.in. za produkcję albumu “25” Adele.

Strona główna Wiadomości Szwecja Szwedzki producent, współpracownik Britney Spears i Christiny Aguilery, pisze własny musical.

Warto przeczytać

Silniejsze restrykcje epidemiczne od 19 października. Co musisz wiedzieć?

W przyszłym tygodniu w Szwecji ponownie zaostrzone zostaną restrykcje epidemiczne. Regionalnym władzom umożliwione zostanie wprowadzenie dodatkowych wytycznych, np. w kwestii zakupów w...

Prawie 30 mld koron przeznaczonych zostanie na wojsko szwedzkie

Szwedzki rząd zapowiedział, że budżet na wojskowość i obronę państwa zostanie zwiększony o 40 procent w ciągu najbliższych czterech lat. W obliczu...

Sztokholmskie kluby i restauracje pod lupą inspektoratu sanitarnego

Inspektorat sanitarny weźmie pod lupę nowo otwarte kluby nocne w Sztokholmie. Powód? Wysyp zdjęć publikowanych w mediach społecznościowych, na których widać, że...