Szwedzki kościół chce ‘bombardować’ obszary Państwa Islamskiego Bibliami

Szwedzki kościół ogłosił plany zrzucania tysięcy Biblii z dronów nad terenami zajętymi przez Isis w Iraku.

Kościół Livets Ord (Słowo Życia) na zjeździe w Uppsali zaprezentowała wysoko latające drony, które mają zrzucić nad Irakiem tysiące małych elektronicznych Biblii.

„Biblie są wielkości pudełka na lekarstwa i mają wyświetlacz. Nie wymaja zasilania, gdyż posiadają własne,” powiedział dyrektor misji Christian Åkerhielm.

„Naszą ambicją jest przekazywanie Chrystusowej nadziei i miłości osobom mieszkającym na terenach gdzie nie działają prawa człowieka,” napisało Livets Ord na swojej stronie internetowej.

Działania w terenie ma prowadzić inna organizacji, nazwy której jednak nie podano.

„Rozpoczniemy nasz projekt za kilka tygodni i mamy nadzieję, że uda nam się zrzucić tysiące Biblii.”

Założony w latach osiemdziesiątych kościół Livets Ord jest jednym z największych i najbardziej kontrowersyjnych tego typu organizacji. Często jest oskarżany o stosowanie praktyk znanych z sekt. Jego założyciele Ulf oraz Birgitta Ekman opuścili go w 2014 roku, przechodząc na katolicyzm.

Organizacja prowadzi także szkołę biblijną dla dzieci. Obecna przywódczyni Partii Chrześcijańskich Demokratów, pochodząca z Uppsali Ebba Busch Torr uczęszczała do takiej szkoły przed ukończeniem 16 roku życia.

[sociallocker id=3256][/sociallocker]

Strona główna Wiadomości Szwecja Szwedzki kościół chce ‘bombardować’ obszary Państwa Islamskiego Bibliami

Warto przeczytać

Telewizyjne przemówienie premiera Stefana Löfvena do narodu

Oto pełna transkrypcja przemówienia premiera Stefana Löfvena do narodu w sprawie koronawirusa w niedzielny wieczór. (przetłumaczone szybko po emisji, więc przepraszamy za wszelkie błędy) Dziś...

Polska i Węgry pod ostrzałem szwedzkiej krytyki. Wszystko z powodu weta wobec budżetu UE

Unia Europejska wprowadza pomoc finansową dla państw najgorzej dotkniętych przez nieustępującą pandemię koronawirusa. Premierzy Polski i Węgier grożą jednak użyciem weta w sytuacji, gdy...

Nowe prawo podatkowe dla pracowników najemnych w Szwecji od 1 stycznia 2021

Szwedzki rząd zdecydował, że termin "pracodawca ekonomiczny" powinien zostać wprowadzony przy opodatkowaniu pracowników najemnych, którzy tymczasowo pracują w Szwecji i którzy są częścią działalności...