fbpx

Szwedzki kościół chce ‘bombardować’ obszary Państwa Islamskiego Bibliami

Szwedzki kościół ogłosił plany zrzucania tysięcy Biblii z dronów nad terenami zajętymi przez Isis w Iraku.

Kościół Livets Ord (Słowo Życia) na zjeździe w Uppsali zaprezentowała wysoko latające drony, które mają zrzucić nad Irakiem tysiące małych elektronicznych Biblii.

„Biblie są wielkości pudełka na lekarstwa i mają wyświetlacz. Nie wymaja zasilania, gdyż posiadają własne,” powiedział dyrektor misji Christian Åkerhielm.

„Naszą ambicją jest przekazywanie Chrystusowej nadziei i miłości osobom mieszkającym na terenach gdzie nie działają prawa człowieka,” napisało Livets Ord na swojej stronie internetowej.

Działania w terenie ma prowadzić inna organizacji, nazwy której jednak nie podano.

„Rozpoczniemy nasz projekt za kilka tygodni i mamy nadzieję, że uda nam się zrzucić tysiące Biblii.”

Założony w latach osiemdziesiątych kościół Livets Ord jest jednym z największych i najbardziej kontrowersyjnych tego typu organizacji. Często jest oskarżany o stosowanie praktyk znanych z sekt. Jego założyciele Ulf oraz Birgitta Ekman opuścili go w 2014 roku, przechodząc na katolicyzm.

Organizacja prowadzi także szkołę biblijną dla dzieci. Obecna przywódczyni Partii Chrześcijańskich Demokratów, pochodząca z Uppsali Ebba Busch Torr uczęszczała do takiej szkoły przed ukończeniem 16 roku życia.

[sociallocker id=3256][/sociallocker]

Strona główna Wiadomości Szwecja Szwedzki kościół chce ‘bombardować’ obszary Państwa Islamskiego Bibliami

Warto przeczytać

Szwecja: stopa bezrobocia wzrosła w drugim kwartale 2020 roku

Z opublikowanych we wtorek statystyk wynika, że pandemia koronawirusa przyczyniła się do wzrostu stopy bezrobocia w Szwecji. Kryzys wywołany przez COVID-19 szczególnie...

Sąd uchyla deportację

Szwedzki sąd apelacyjny uchylił nakaz deportacji migranta skazanego za zgwałcenie dziecka ponad 100 razy. Migrant został początkowo skazany za...

30% populacji w Szwecji jest już odporna na COVID-19

Architekt szwedzkiej strategii niestosowania blokad powiedział, że nawet 30% populacji może być teraz odporna na COVID-19, co nie jest poparte żadnymi...